Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejna wielka liga piłkarska przedwcześnie zakończyła sezon!

Argentyna to kolejny kraj, w którym zdecydowano się przedwcześnie zakończyć piłkarskie rozgrywki ligowe. Nie wróci już druga część sezonu. A mistrzem pierwszej zostali Boca Juniors. Nie będzie też spadków, co oznacza ratunek dla trenera Diego Maradony i jego Gimnasii La Plata.

- Postanowiliśmy zakończyć rozgrywki. We wtorek komitet wykonawczy zatwierdzi te decyzje - zdradził prezes argentyńskiej ligi Primera Division Claudio Tapia w rozmowie z TNT Sports. W tej sytuacji obowiązuje tabela sprzed zawieszenia rozgrywek. Argentyna już wcześniej zakończyła pierwszą część sezonu. czyli Superligę. Jej mistrzem została ekipa Boca Juniors. Koronawirus storpedował drugą rundę rozgrywek, nazywaną Copa de la Superliga. To właśnie ona została teraz zakończona przez federację. Do Copa Libertadores - odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów - awansowały oprócz Boca: River Plate, Racing Club i Argentinos Juniors.

Zobacz wideo

Nie będzie spadków przed dwa sezony

Federacja ustaliła także, że w zakończonym oraz przyszłym sezonie nie będzie spadków z ligi. To ratuje przed spadkiem drużynę Diego Maradony, Gimnasię La Plata, która zajęła 19. miejsce na 24 zespoły. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansują po dwa najlepsze zespoły z zaplecza Primera Division, więc liga powiększy się do 28 drużyn.

Na decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu zdecydowano się także w Holandii oraz w niższych ligach angielskich.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Przeczytaj też:

Sport.pl LiveSport.pl Live .