Kyle Walker chciał ośmieszyć polskiego piłkarza, ale dostał natychmiastową ripostę

- Kyle Walker lubił żartować, szczególnie z obcokrajowców, którzy nie znali dobrze angielskiego. Kiedyś podszedł do mnie, ale się nie dałem - wspomina Rafał Matusiak, były zawodnik Sheffield United, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Gdy Rafał Matusiak miał 16 lat, strzelał gole jak na zawołanie. Na testy zaprosił go klub z Anglii - Sheffield United, znany ze świetnej akademii i pracy z młodzieżą. Kariery piłkarskiej nie zrobił, ale spełnia się jako trener młodzieży, obecnie pracuje w Jagiellonii Białystok. By zmotywować swoich zawodników może opowiedzieć im o początkach reprezentantów Anglii - Kyle'a Walkera i Harry'ego Maguire'a. Na własne oczy widział jak półfinaliści mundialu zaczynali swoje kariery. Był ich kumplem z drużyny. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wspomina anegdotę z szatni.

- Walker lubił żartować, szczególnie z obcokrajowców, którzy nie znali dobrze angielskiego. Kiedyś podszedł do mnie przy wszystkich i zapytał: "Jak myślisz, jesteś brzydki? Tak czy nie?". Myślał, że użył słowa, którego nie kojarzę i liczył, że odpowiem "tak", co miało wywołać śmiech w szatni. Wtedy moja znajomość języka była już całkiem niezła, więc momentalnie się odgryzłem: "Nie, nie jestem. Ale ty jesteś. Może chcesz lusterko?". Od tego momentu dał mi spokój, wiedział, że na mnie musi wymyślać bardziej wyrafinowane dowcipy - opowiada Matusiak.

I dodaje: - Jego koronny żart wyglądał następująco: w szatni gasło światło, a on chlustał kogoś wiadrem wody. Istniała niepisana zasada, że z toalety należy korzystać przy otwartych drzwiach. Bo jak tylko je zamknąłeś, mogłeś być pewny, że coś zleci z góry na głowę, na przykład but - wyznał Matusiak.

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Walker? Od razu było widać, że ma dynamit

-  Miał dynamit w nogach. Od razu robił wrażenie. Zaraz po tym jak przyszedłem, Kyle'a kupił Tottenham, ale zostawił go w Sheffield na wypożyczeniu, żeby jak najwięcej grał. Było czuć, że ma talent i biła od niego pewność siebie. Było w nim coś takiego, że gdy wychodził na trening to nie traktował nas jak kolegów. Kumplami byliśmy w szatni, a na boisku już zaczynała się rywalizacja. Dużo było do niego pretensji o to, że nikogo nie oszczędzał i potrafił bardzo ostro zagrać. Nie chciał zrobić krzywdy, ale niektórzy twierdzili, że na treningach powinien trochę odpuścić. Nigdy nie odpuszczał - wspominał Walkera Matusiak w rozmowie z Dawidem Szymczakiem ze Sport.pl.

Walker jest obecnie podstawowym prawym obrońcą Manchesteru City, który trzy lata temu kupił go z Tottenhamu za ponad 50 milionów euro. Anglik właśnie został wyrzucony z reprezentacji, po tym jak media dowiedziały się o jego imprezie z prostytutkami!

Więcej o: