Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Dudek wybrał najlepszego bramkarza. Umieścił go w swojej "jedenastce"

Jerzy Dudek zestawił "jedenastkę" najlepszych piłkarzy, z którymi miał okazję grać w swojej karierze. Były bramkarz Real Madryt czy Liverpool pochwalił m.in. Cristiano Ronaldo i wskazał najlepszego bramkarza.

W rozmowie z "TVP Sport"Jerzy Dudek wybrał najlepszą "jedenastkę" piłkarzy, z którymi grał. Nie zabrakło w niej m.in. Cristiano Ronaldo czy Sergio Ramos. 47-letni bramkarz szczególnie docenił Portugalczyka. Jak stwierdził, gdy CR7 przeszedł do Realu Madryt z Manchesteru United, zachowywał się jakby znał szatnię Królewskich od lat. 

- Pamiętam jak wchodził do szatni. Zachowywał się tak, jakby był tam od 5 lat. Nie miał żadnych kompleksów, wiedział, że przyjechał tutaj, by być liderem. Przychodziłem na siłownię ok. 45 minut przed rozpoczęciem treningu. Zawsze przede mną był Raul, który się rozkręcał na rowerku. Gdy Cristiano Ronaldo to zobaczył, zaczął przychodzić 15 minut przed Raulem. Ten profesjonalizm pokazał jego zaangażowanie, to bardzo spodobało się w szatni - wspominał Jerzy Dudek. 

Zobacz wideo

"Moja jedenastka" Jerzego Dudka przepełniona znanymi nazwiskami

Jerzy Dudek do swojej jedenastki wybrał formację 1-4-3-3, w bramce postawił na Ikera Casillasa, z którym walczył o miejsce w bramce Realu Madryt. Obrona 47-letniego bramkarza składa się z Sergio Ramosa, Jamiego Carraghera, Johna Arne Riise oraz Samiego Hyypię. Tego ostatniego Polak porównał do Virgila van Dijka.

- Wieża. Ten człowiek w powietrzu był nie do przejścia. Bez niego nie byłoby sukcesów Liverpoolu. To była pierwsza kopia Virgila van Dijka, w tamtym czasie to był zawodnik tego typu - dodał Dudek. 

W pomocy były bramkarz ustawił obok siebie Xabiego Alonso, Stevena Gerrarda i Cristiano Ronaldo, przed którymi znajduje się trzech napastników: Michael Owen, Pierre van Hooijdonk oraz wspomniany wcześniej Raul Gonzalez. - Niesamowita inteligencja, najlepsza kondycja, jaką widziałem. Biegał bardzo mądrze, jego intuicja bramkowa to coś wyjątkowego - powiedział o hiszpańskim napastniku Jerzy Dudek.