Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt będzie grał na innym stadionie. Klub opuszcza Estadio Santiago Bernabeu

Real Madryt opuszcza Estadio Santiago Bernabeu. Na czas renowacji stadionu, Królewscy będą grać na obiekcie Alfredo di Stefano w Valdebebas. Klub otrzymał już zgodę od La ligi oraz hiszpańskiej federacji RFEF.

Real Madryt rozpoczął planowane prace modernizacyjne na Santiago Bernabeu. Kilka dni temu internet obiegło wideo, na którym pokazano wizualny plan zmodernizowanego obiektu. Do czasu zakończenia prac piłkarze Realu będą grać na stadionie w Valdebebas, jednak tam również wprowadzić muszą odpowiednie poprawki.

Zobacz wideo

Real Madryt otrzymał zgodę od ligi

Hiszpańskie media podają, że władze Realu dokonają kilku poprawek na stadionie w ośrodku treningowym. Poprawione zostanie oświetlenie oraz zostanie założona instalacja VAR. Nie wiadomo kiedy Królewscy rozegrają pierwsze oficjalne spotkanie. Jeżeli jednak prace nie ulegną opóźnieniu, piłkarze wrócą na swój główny obiekt jesienią 2021 roku. Santiago Bernabeu ma być kompletnie modernizowane do końca 2023 roku. Nowy obiekt zmieści 80 242 kibiców, będzie miało zamykany dach, zostanie powiększone klubowe muzeum, powstaną sklepy, restauracje oraz dodatkowa przestrzeń dla esportu. 

W ostatnim czasie RFEF oraz hiszpańskie Ministerstwo Sportu uznały, że La Liga planuje powrót do gry na przełomie maja i czerwca. Władzom zależy na maksymalnym skróceniu przerwy spowodowanej pandemią. Swoje warunki w tej sprawie postawili także piłkarze, którzy ogłosili, że nie wyjdą na boisko dopóki nie zostaną zapewnione odpowiednie warunki bezpieczeństwa. 

Minister Zdrowia, Salvador Illa zabrał głos w tej sprawie. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że planowany start La Liga może się opóźnić. - Byłoby lekkomyślne z mojej strony, gdybym powiedział, że przed nastaniem lata rozgrywki zostaną wznowione. Będziemy cały czas monitorować przebieg epidemii i wydawać odpowiednie zalecenia - podkreślił minister.