Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Ajaksu Amsterdam wściekły na federację! "Lider to lider"

Piłkarz Ajaksu Amsterdam Dusan Tadić jest zbulwersowany tym, że holenderska federacja nie przyznała tytułu mistrzowskiego Ajaksowi, mimo że ten był na pierwszym miejscu w tabeli. W piątek zdecydowano o zakończeniu ligi w związku z pandemią koronawirusa.

Rozgrywki Eredivisie nie będą mogły zostać zakończone, więc pozostało podjęcie decyzji, czy sezon zostanie uznany za zakończony na podstawie obowiązujących dotychczas wyników, po rundzie jesiennej, czy zostanie całkowicie anulowany. W piątek odbyła się wideokonferencja wszystkich zainteresowanych stron wraz z władzami holenderskiej federacji (KNVB).

Ajax stracił mistrzostwo

Holendrzy zdecydowali się nie przyznawać tytułu mistrzowskiego. W momencie przerwania ligi liderem tabeli był Ajax Amsterdam mający 56 punktów w 26 meczach. Tyle samo oczka miało AZ Alkmaar, ale Ajax miał lepszy bilans bramek.

Zobacz wideo Ciao Milik. "Polak w Napoli dobija już do szklanego sufitu"

Zbulwersowany faktem brak tytułu mistrzowskiego jest piłkarz Ajaxu - Dusan Tadić. - Jestem profesjonalistą i gram po to, by wygrywać mistrzostwa. Ajax jest na górze tabeli. Nawet w tych okolicznościach powinien więc zostać ogłoszony mistrzem Holandii. To dobrze, że liga została przerwana, ale lider to lider - powiedział Dusan Tadić w cytowany przez "Ajax Life".

Nie będzie spadków

Z drugiej strony, to rozwiązanie sprawia, że nikt nie spadnie z Eredivisie, na czym korzystają ADO Den Haag i Waalwijk. Nadal nie wiadomo jednak, czy dwie najlepsze drużyny z Eerste Divisie zostaną dołączone do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Na tym jednak nie koniec dyskusji. Władze FC Utrecht zamierzają skierować sprawę do sądu, ponieważ 6. miejsce, które zajmowali w tabeli, dawałoby im prawo gry w play-offach i szansę na grę w europejskich pucharach. Domaga się także możliwości rozegrania finału Pucharu Holandii z Feyenoordem, bez względu na jego termin.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a