Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nieoficjalnie: UEFA podjęła decyzję dotyczącą zakończenia rozgrywek! Kilka możliwych scenariuszy

W czwartek odbyła się wideokonferencja działaczy UEFA, podczas której ustalano zasady zakończenia obecnych rozgrywek ligowych, przerwanych z powodu pandemii koronawirusa.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rozgrywki ligowe w niemal całej Europie zostały zawieszone. Nadal trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy możliwy będzie powrót do gry. Z tego powodu UEFA zorganizowała w czwartek wideokonferencję, podczas której ustalono kilka scenariuszów dokończenia sezonu w poszczególnych ligach.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry. "Piłkarze muszą przejść dokładne testy"

Jak informuje Tancredi Palmeri, korespondent ESPN, podjęto decyzję, że rozgrywki mają zakończyć się do 3 sierpnia. Jeśli liga nie będzie mogła wznowić gry w czerwcu, możliwe będzie jej zakończenie w sierpniu, w trakcie trwania europejskich pucharów. Do potwierdzenia pozostaje kwestia możliwego rozegrania play-offów zamiast kończenia sezonu w formie ligi, jeśli nie uda się wznowić gry w czerwcu.

UEFA miała także podjąć decyzję dotyczącą rozgrywek, które zostały już przedwcześnie zakończone. Zespoły, które będą grać w europejskich pucharach, mają zostać wybrane na podstawie tabeli ligowej po ostatniej rozegranej kolejce. Ranking UEFA nie będzie miał wpływu na przyznanie miejsca w rozgrywkach i nie będą przyznawane dzikie karty.

Przeczytaj także: