Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pele wskazał najlepszego piłkarza na świecie i następcę Messiego i Ronaldo

Pele udzielił wywiadu hiszpańskiemu "Mundo Deportivo". Legendarny Brazylijczyk opowiedział m.in o tym, jak czuje się z opinią najlepszego piłkarza w historii, a także kogo umieściłby w swoim TOP10 najlepszych zawodników.

Bardzo trudno wybrać jednego zawodnika, który jednoznacznie zasłużyłby na tytuł najlepszego piłkarza w historii. Najczęściej wymienia się Pele, który grał w piłkę w latach 50.-70. Brazylijczyk w rozmowie z "Mundo Deportivo" został zapytany o to, jak czuje się z faktem, że jest postrzegany za najlepszego zawodnika w historii.

Zobacz wideo

- Moje nagrody i historia mówią same za siebie. Trudno jest jednak porównać różne czasy w historii tego sportu. Jest i było tak wielu niesamowitych graczy. Jestem jednak zaszczycony faktem, że jestem uważany za najlepszego - podkreślił Brazylijczyk.

Pele wskazał najlepszych piłkarzy na świecie

Pele odpowiedział także o zawodnikach, których uważa za najlepszych w historii. - Diego Maradona, Alfredo Di Stefano, Trapatoni, Garrincha, Cruyff, Beckenbauer, Alberto, Zidane, Ronaldo, Iniesta. Dziś też mamy szczęście. Cristiano jest świetny, Messi jest niesamowity, a Mbappe ma przed sobą jeszcze przyszłość - dodał Pele.

Po raz kolejny odniósł się także do pojedynku Messiego z Cristiano Ronaldo o tytuł najlepszego piłkarza obecnych czasów. - Chociaż uważam Messiego za najlepszego piłkarza obecnie, naprawdę lubię oglądać Cristiano. Jest świetnym graczem. Mamy szczęście jako kibice, że co tydzień walczą z Messim. Być może nigdy więcej nie ujrzymy dwóch najlepszych graczy z tej epoki, więc cieszmy się nimi, póki możemy - zakończył Pele.

Przeczytaj także: