Włoska legenda wskazała lepszego Ronaldo. "Wybuchowy, potężny i szybki"

Kto jest najlepszym piłkarzem w historii piłki nożnej? W ostatnich latach toczy się zacięta walka między Cristiano Ronaldo i Leo Messim. Christian Vieri wskazuje swojego faworyta i nie jest to żaden z wymienionych piłkarzy.

Brytyjskie media przeprowadziły wywiad z włoską legendą Christianem Vierim. Na pytanie o najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej, odpowiedział, że brazylijski Ronaldo jest lepszy od Portugalczyka. 

- Uważam, że brazylijski Ronaldo jest lepszy od Cristiano Ronaldo - stwierdził Christian Vieri - Jestem przyjacielem Ronniego i miałem szczęście zagrać z nim w jednej drużynie. Miał wszystko, czego potrzeba. Był wybuchowy, potężny i szybki. Wyglądał jak tancerz, jakby tańczył z piłką - komplementuje Ronaldo były kolega z drużyny. 

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo gorszy od Brazylijczyka? Włoch docenia obydwu piłkarzy

Christian Vieri nie umniejsza umiejętnościom Portugalczyka. Uważa go za pracowitego piłkarza, za maszynę i przewiduje Portugalczykowi długą karierę.

- Cristiano Ronaldo to maszyna. Jestem pełen podziwu wobec tego, co zrobił i co nadal robi. Cristiano może grać do 40. roku życia z papierosem w ustach, jak to mówią we Włoszech - dodał dla "Daily Mail" Christian Vieri.

W swojej karierze Ronaldo Nazario grał w takich klubach jak PSV, FC Barcelona, Inter Mediolan, Real Madryt czy AC Milan. Brazylijczyk dwukrotnie zdobył Złotą Piłkę za najlepszego piłkarza w roku 1997 oraz 2002. Łącznie zagrał 451 meczów, w których strzelił 296 goli. Z reprezentacją Brazylii dwukrotnie wznosił puchar Mistrzostw Świata. Obecnie Ronaldo Nazario jest prezydentem Realu Valladolid.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.