"Nowy Pele" miał 14-lat, gdy strzelił pierwszego gola [PAMIĘTACIE?]

W piątek, 17 kwietnia, mija 16 lat od pierwszej bramki w karierze Freddy'ego Adu. Dziś Amerykanin ma już blisko 31 lat. I choć był nazywany "Nowym Pele", to do tej pory uzbierał zaledwie 35 goli w karierze. Wyniku nie poprawi, bo od dwóch lat nie gra w piłkę.

Freddy Adu to były reprezentant USA, w dorosłej kadrze strzelił dwa gole w 17 meczach. Określano go mianem wielkiego talentu po tym, jak w wieku 14 lat zadebiutował w MLS w zespole DC United. Podpisał milionowy kontrakt z firmą Nike oraz nagrał reklamę z legendarnym Pele, do którego go porównywano.

W piątek, 17 kwietnia, mija 16 lat od jego pierwszej bramki w MLS:

Jego kariera nie potoczyła się jednak tak, jak sobie to wymarzył. Z DC United odszedł do Real Salt Lake, a stamtąd do Benfiki. Tu zaczął się jego zjazd - wypożyczany był do Monaco, Belenenses, Arisu czy Caykur Rizespor. Po nieudanych wojażach na dwa lata wrócił do USA, a potem grał jeszcze w Brazylii (Bahia), Serbii (Jagodina), Finlandii (Kuopion Palloseura), po czym znowu wrócił do USA - do Tampa Bay Rowdies. Później pojawił się nawet temat Sandecji Nowy Sącz, ale polski klub zrezygnował z niego po testach.

Następnie związał się z klubem Las Vegas Light, ale rozegrał tam 15 meczów, strzelił gola i rozwiązał kontrakt. Od grudnia 2018 roku nie ma klubu. Jeszcze niedawno reklamował na Twitterze odkurzacze. Piłkarz, który był jednym z najmłodszych zawodników w historii.

Więcej o: