Jan Oblak zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych bramkarzy świata, przygotowanym przez magazyn "FourFourtTwo". Słoweniec został w ten sposób kolejny raz wyróżniony, na podium wyprzedzając Alissona z Liverpoolu oraz Marca-Andre ter Stegena z FC Barcelony. Pierwsza trójka nikogo dziwić nie powinna. W przeciwieństwie do miejsca numer 6.
Wspomnianą szóstą pozycję w zestawieniu niespodziewanie zajął bramkarz RB Lipsk, Peter Gulacsi. Węgier sensacyjnie wyprzedził w rankingu bramkarzy Interu Mediolan (Samira Handanovicia), Bayernu Monachium (Manuela Neuera), Manchesteru City (Edersona) oraz Manchesteru United (David De Gea).
"Podpisanie kontraktu z Peterem Gulacsim z siostrzanego RB Salzburg w 2015 roku mogło być najmądrzejszym przedsięwzięciem biznesowym w Lipsku. Od momentu dołączenia do drużyny za 2 mln funtów, Węgier jest rewelacyjny. Wysoki, szybki na linii, świetny przed bramką. Jest prawdopodobnie najlepszym bramkarzem w Niemczech. Jego procent udanych interwencji wynosi aż 73,6, jest znakomity" - napisali w uzasadnieniu dziennikarze brytyjskiego magazynu.
Ranking najlepszych bramkarzy na świecie wg. magazynu "FourFourtTwo"