Była gwiazda Serie A o transferze Juventusu. "W takim razie ja jestem wart 300 mln euro!"

Była gwiazda Parmy, Faustino Asprilla, uważa, że jeśli Kulusevski został kupiony przez Juventus za 44 miliony euro, to wartość Kolumbijczyka na obecnym rynku transferowym sięgałaby aż 300 milionów euro!

Faustino Asprilla był uważany za jednego z najlepszych napastników na świecie na początku lat 90. Wraz z Parmą sięgnął m.in. po Puchar UEFA, Puchar Włoch. W 1996 roku przeniósł się jednak z Włoch do Newcastle United za 6,7 miliona funtów. Zdaniem Asprilli, jego wartość jest jednak znacznie większa niż Dejana Kulusevskiego, za którego Juventus zapłacił aż 44 miliony euro.

Zobacz wideo Kenneth Zeigbo grał w Legii jedynie rok, a kibice tęsknią do dziś

- Kulusevski jest wielkim talentem, ale biorąc pod uwagę pieniądze, które nas otaczają, nie jestem zaskoczony ceną - powiedział Asprilla w rozmowie z "Gazzetta dello Sport". - Ale w takim razie, jeśli on kosztuje tyle, to ja jestem wart 300 milionów euro! - dodał.

Asprilla największe sukcesy w karierze osiągał właśnie z Parmą. Udany okres miał także w trakcie gry w Palmeiras, jednak jego dorobek strzelecki, jak na napastnika, pozostawiał wiele do życzenia. W reprezentacji Kolumbii zagrał w 57 spotkaniach, w których zdobył 20 bramek.

Przeczytaj także:

Więcej o: