Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sepp Blatter chce przeniesienia MŚ 2022 z Kataru do innego kraju. "Są gotowi"

Sepp Blatter udzielił zaskakującej wypowiedzi niemieckiemu "Sport Bildowi". Były szef FIFA skrytykował organizację mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. Stwierdził, że impreza powinna zostać przeniesiona do Stanów Zjednoczonych.

Tydzień temu Departament Sprawiedliwości USA opublikował 69-stronicowy akt oskarżenia przeciwko działaczom światowej federacji piłkarskiej.  Zgodnie z aktem oskarżenia działacze FIFA mieli otrzymać łapówki za korzystne głosy podczas wyboru gospodarzy mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku, gdy wybierano kolejno Rosję i Katar.

Sepp Blatter krytykuje mistrzostwa w Katarze i proponuje innego gospodarza

Prezydentem FIFA był wówczas Sepp Blatter. Paradoksalnie dziś to on jest największym krytykiem katarskich mistrzostw świata, które mają odbyć się w listopadzie i grudniu 2022 roku. - Turniej nie powinien odbyć się w Katarze. Uważam, że organizacja mogłaby trafić w ręce USA, które ma doświadczenie z 1994 roku i wielkie chęci. Są gotowi organizacyjnie, a także pod względem infrastruktury. W 2026 roku mógłby ich zastąpić ktoś inny - powiedział Blatter cytowany przez niemiecki "Sport Bild".

Zdaniem byłego szefa, FIFA powinna działać w tej sprawie bardzo szybko. - Na myśl przychodzi mi także Japonia, która mogłaby zorganizować turniej w 2026 roku - dodał.

Zobacz wideo Lewandowski nie będzie zawiedziony! Bayern szykuje hit.

Blatter od pewnego czasu znajduje się na ścieżce wojennej z FIFA. W grudniu 2019 roku FIFA wniosła pozew do szwajcarskiego sądu, w którym domaga się zwrotu dwóch milionów franków szwajcarskich, które Sepp Blatter wypłacił Michelowi Platiniemu w 2011 roku. Zdaniem byłego prezydenta federacji, było to wynagrodzenie za pracę Francuza w przeszłości.

Przeczytaj również: