Franciszek Smuda znalazł przyczynę klęski na Euro 2012. "Niech każdy pomyśli"

Franciszek Smuda był gościem "Eleven Call Live". Były selekcjoner reprezentacji Polski odpowiadał na pytania, gdzie m.in. wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem nie udało się wyjść z grupy podczas Euro 2012 rozgrywanego w Polsce.

Franciszek Smuda był gościem programu "Eleven Call Live" na antenie Eleven Sports. Selekcjoner reprezentacji Polski odpowiadał na pytania dziennikarzy oraz widzów dotyczących m.in. mistrzostw Europy w 2012 roku organizowanych w Polsce i Rosji. Choć jego reprezentacja zajęła ostatnie miejsce w grupie, Smuda nie uważa, aby popełnił błędy w doborze zawodników na turniej.

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak - Sportowa rozmowa dnia

- Niech każdy pomyśli, ilu młodych piłkarzy można było wtedy powołać. Był taki moment po odejściu Beenhakkera, gdy nie było takich zawodników. Później widziałem, jaką kadrę posiadał Adam Nawałka. Ilu teraz we Włoszech gra młodych, utalentowanych zawodników? Jak kiedyś grał jeden, to już był wielki sukces - podkreślił Smuda.

Były selekcjoner reprezentacji Polski zwrócił uwagę, że nadal spotyka się z pozytywnymi głosami ze strony kibiców. - Kilka miesięcy temu spotkałem trzech panów, którzy mówili "trenerze, u pana na Euro do końca były emocje, a teraz po 20 minutach na mundialu w Rosji było już po zabawie" - dodał 71-latek.

Przeczytaj także:

Więcej o: