Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentant Francji wściekły na Zidane'a. "Wypaliłem 250 papierosów w 10 minut. Nie rozmawiałem z nim przez dwa lata"

Willy Sagnol w audycji "Team Duga" w Radiu Montecarlo wspominał chwile podczas mistrzostw świata z 2006 roku w Niemczech. W finale w barwach reprezentacji Francji grał Zinedine Zidane, który zobaczył czerwoną kartkę po uderzeniu w Marco Materazziego. "W szatni byłem wściekły. Później nie rozmawiałem z nim dwa lata" - mówił Francuz.

Zinedine Zidane podczas dogrywki finału mistrzostw świata z 2006 roku sprowokowany przez Marco Materazziego uderzył go głową, po czym zobaczył czerwoną kartkę i został odesłany do szatni. Francja ostatecznie przegrała z Włochami po rzutach karnych. To zdarzenie w wywiadzie dla Radia Montecarlo wspominał Willy Sagnol. "Przepraszał nas, ale ja nie chciałem słuchać. Musiałem iść do łazienki, gdzie wypaliłem 250 papierosów w dziesięć minut. To była moja ucieczka od tamtych wydarzeń" - opowiadał. 

Sagnol o finale MŚ 2006: "Po czerwonej kartce Zidane'a nie rozmawialiśmy ze sobą dwa lata"

"Nie rozmawialiśmy ze sobą potem dwa lata. Dopiero w 2008 roku, gdy się żeniłem, moja żona kazała mi go zaprosić na nasz ślub. Nie mógł przyjść wieczorem, ale miło było go zobaczyć następnego ranka. Pogadaliśmy i wszystko zaczęło się od nowa" - wspominał. 

Zobacz wideo Iga Świątek wykonała wyzwanie Małysza w zaskakujący sposób

Niedawno w rozmowie ze sport.onet.pl Piotr Świerczewski opisywał, że miał podobną do Materazziego sytuację z Zidanem. "Grałem wtedy w Saint-Etienne, on w Bordeaux. W pewnym momencie uderzył mnie głową. Tak jak później Materazziego na mistrzostwach świata, z tym że Materazzi się wywrócił, bo wiedział, że wszystko zostanie zauważone przez sędziego. Za moich czasów takie rzeczy umykały. Poza tym ja jako góral uznałem, że muszę oddać, bo nie mogło być przecież tak, że Polak leży na ziemi. Uderzyłem go i zrobiła się awantura" - mówił Polak. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: