Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski znów pomaga. "Całą kwotę przekażę polskim szpitalom"

Robert Lewandowski postanowił jeszcze raz wspomóc polskie szpitale. Napastnik reprezentacji Polski wystawił na aukcję swoją koszulkę z meczu przeciwko Schalke 04, w której zdobył hat-tricka.

Robert Lewandowski już włączył się w pomoc polskim szpitalom podczas pandemii koronawirusa. Trzy tygodnie temu przekazał milion euro, aby wesprzeć finansowo polską służbę zdrowia. - Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni - mówił wówczas wraz ze swoją żoną.

Zobacz wideo Robert Lewandowski show! Takiego występu jeszcze nie było

Lewandowski: Całą kwotę przekażę polskim szpitalom

Na tym jednak jego pomoc się nie skończyła. Tym razem Robert Lewandowski przekazał na aukcję swoją koszulkę, a pieniądze przekaże w całości na pomoc polskim szpitalom. - To moja koszulka z meczu przeciwko Schalke 04, w którym zdobyłem hattricka. Chciałbym ją przekazać na aukcję w ramach kampanii #lessappforhospitals. Całą kwotę przekażę polskim szpitalom - napisał polski napastnik na Instagramie.

 

Lewandowski nie jest jedynym piłkarzem, który zdecydował się wspomóc polską służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. Już wcześniej Jakub Błaszczykowski przekazał 400 tys. złotych. Koronawirusem w Polsce zakażonych zostało już blisko 6 tys. osób, z których 181 zmarło.

Przeczytaj także: