Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wichniarek: Nie zaglądajmy piłkarzom do portfeli. To nie oni wpisują sobie kwoty do kontraktów [WIDEO]

Rozgrywki w ekstraklasie zostały zawieszone przez pandemię koronawirusa. Piłkarze nie grają, ale toczy się dyskusja na temat obniżki ich pensji. - Nikogo nie można do niczego zmuszać i nie powinno się tego robić na siłę. Oczywiście do każdego można apelować, żeby podjął taką, a nie inną decyzję - mówi Artur Wichniarek, były reprezentant Polski.
Zobacz wideo

- Apelowałbym do wszystkich, żeby nie patrzeć w portfel piłkarza. To nie piłkarze wpisują sobie te kwoty do kontaktów. Tylko siadają do stołu negocjacyjnego razem z prezesami i z dyrektorami danych klubów. Razem jest podejmowana decyzja o tym, ile dany piłkarz będzie zarabiał - dodaje Wichniarek. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Wichniarek: Nie zaglądajmy piłkarzom do portfeli. To nie oni wpisują sobie kwoty do kontraktów [WIDEO]
Zaloguj się
 • matnet77

  Oceniono 7 razy 5

  Panie szanowny, t zarobki kopaczy są przynajmniej 10 krotnie zawyżone, cała piłka to jedna wielka pralnia brudnych pieniędzy, nie bajeruj Pan naiwnych.

 • sqlap72

  Oceniono 5 razy 5

  Szczyt bezczelności tego faceta nazwanego reprezentantem polski. Zresztą wszyscy zawodowi sportowcy żadnej Polski nie reprezentują. oni reprezentują siebie i swoje własne interesy maja na uwadze, a patriotyczna mydlenie oczu, to tylko żałosna farsa dla lemingów.

 • nekaj

  Oceniono 3 razy 3

  Żenujące.
  Czyli oni dostają góry pieniędzy, których w sumie nie chcą i nie żądają, tak? To dlaczego tak bronią się teraz przed obcięciem pensji?
  a przy okazji - jakby polskie kluby nie doiły na różne sposoby miast, to by się nikt nie wp... tak bardzo w zarobki piłkarzy. Łódź zbudowała nie wiadomo po co dwa stadiony, bo się Widzew z ŁKSem żre i jeszcze dofinansowuje te dwie "perełki" ligi
  trampkowej ligi

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Panie Wichniarek kontrakty są podpisywane z wiadomą rzeczą, czyli taką że ligi grają!
  A teraz nie grają! Czy Pan tego nie widzi?
  Czy kopacz piłki zarabiający w ekstraklasie w normalnych czasach 50000PLN, dziś nie przeżyje za połowę tej kwoty?
  Od razu odpowiadam: spokojnie przeżyje.
  Balon piłkarki pękł! I dobrze!

 • segregator-a5

  Oceniono 2 razy 2

  Ten "reprezentant" to wam płaci, czy wy jemu? Ostatnio nie schodzi z głównej strony ten wasz dawca wywiadów, żywa tarcza antykryzysowa polskich kopacz i nie tylko.

 • micor

  Oceniono 2 razy 2

  "To nie piłkarze wpisują sobie te kwoty do kontaktów."
  W takim razie rodzi się pytanie. Kto obarcza naszych boiskowych herosów takim brzemieniem finansowym? No kto, się pytam!

 • acer0

  Oceniono 1 raz 1

  Polskę reprezentowali kiedyś piłkarze jak Lubański, Sołtysik, Gorgoń, Kostka, Oślizło, Lato , Szamach , Deyna, Gadocha I inni w tamtych czasach. I żaden nie darł mordy ja chcę milionów bo jestem piłkarzem. I tamci zawodnicy coś reprezentowali. Zajmowali wysokie miejsca na olimpiadach na mistrzostwach świata co jest udokumentowane złotym i srebrnymi medalami. Grali w pucharach i dochodzili co najmniej do pół finałów a nie jak teraz zawodowcy ekstra klapy przegrywają z amatorami z Luksemburga i innymi amatorami.

 • dryfulec

  Oceniono 3 razy 1

  Racja - ten rak toczy nie tylko piłkarzy, ale także prezesów, menadżerów, działaczy wszelakiej maści i całe to towarzystwo, które społeczeństwu jest kompletnie niepotrzebne. A w portfele nikt nie patrzy - to piłkarze sami epatują swoimi dokonaniami zakupowymi, świecą na insta brykami, klejnotami i wakacjami na jachtach, a usłużne dziennikarzyny drukują teksty o nowych cyckach jego laski i milionach zarobków. Myślicie, że ja sam chcę wiedzieć o tym, że troglodyta kopiący skórę zarabia miesięcznie tyle co lekarz w dekadę? Nie, o tym donoszą mi pismaki, thank you very much.

 • taiczo

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego nie mamy prawa zaglądać skoro to MY to finansujemy??? I to jest tak na całym świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX