Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy genezę słynnej cieszynki Mario Balotellego! Brat wyjawił prawdę po 8 latach

Brat Mario Balotellego zdradził kulisy słynnej cieszynki po bramce w meczu półfinałowym Euro 2012 między Włochami a Niemcami.

W półfinale Euro 2012 Włochy pokonały Niemców 2:1 po dwóch bramkach Mario Balotellego. Słynne stało się zdjęcie cieszynki w stylu Hulka po drugiej bramce. Po ośmiu latach dowiedzieliśmy się, dlaczego reprezentant Włoch zdecydował się na takie celebrowanie gola. 

- Mario dał mi koszulkę Porto, którą dostał po meczu Manchesteru City z FC Porto, więc gdy graliśmy razem na PlayStation i strzelałem gola, zawsze celebrowałem go jak Hulk. Właśnie dlatego zrobił cieszynkę w tym stylu, kiedy strzelił gola przeciwko Niemcom podczas Euro 2012 - wyjaśnił w rozmowie z Calociomercato.com Enock Balotelli, brat piłkarza.

 

Mario Balotelli wykorzystuje jedynie 30 proc. swoich możliwości

Bracia prowadzili swoją rywalizację w grach online, z których częściej zwycięsko wychodził Enock Balotelli. Okazuje się, że temperament SuperMario przejawiał się już podczas rozgrywki.

- Jestem lepszy od niego w grach wideo. Mario denerwuje się, rzuca padem i wymyśla wymówki, jak mówienie, że go bolą oczy - zdradza brat Mario Balotellego - Życie z Mario nie jest łatwe. Ma w sobie pełno energii i nigdy nie staje w miejscu. Gdy odpoczywasz, on przyjdzie i cię obudzi. Zawsze był taki pozytywny, a ten optymizm bardzo mi pomógł - dodaje Enock. 

Zdaniem rodziny Mario Balotellego, napastnik nie wykorzystuje maksimum swoich umiejętności. Dodatkowo jest człowiekiem wrażliwym, który przejmuje się swoimi niepowodzeniami. Stąd się wzięła się również cieszynka "Why always me?". Enock zdradza interpretację tej celebracji. 

- Chciałbym powiedzieć Mario, że gdyby grał na 100 procent, byłby nie do powstrzymania. Zamiast tego wykorzystuje tylko 30 proc. swojego potencjału. Jest bardzo wrażliwy. Jeśli najdrobniejsza rzecz pójdzie nie tak, opuszcza głowę i nie potrafi funkcjonować. Niestety wszystko co mówi lub robi, zostaje przedstawiane w negatywnym świetle. Stąd napis "Dlaczego zawsze ja?" na koszulce - wyjawił Enock Balotelli. 

Mario Balotelli obecnie gra w Brescii. W 19 meczach Serie A Włoch strzelił pięć bramek. Z Brescią związany jest do końca czerwca 2022 roku. 29-letni napastnik wcześniej grał w takich klubach jak Liverpool, Inter Mediola, Manchester City czy AC Milan.

Więcej o: