Ronaldinho wreszcie opuścił więzienie! Wpłacił prawie milion dolarów kaucji

Ronaldinho, po ponad miesiącu pobytu w paragwajskim więzieniu, opuścił je po wpłaceniu kaucji. Brazylijska gwiazda nie może jednak wyjechać z Paragwaju i musi pozostać w areszcie domowym.

Ronaldinho przez ponad miesiąc przebywał w więzieniu w Paragwaju, po tym, gdy posługiwał się fałszywym paszportem. Tam obchodził także swoje 40. urodziny. Brazylijczyk wykorzystywał fakt, że w zakładzie karnym może uprawiać sport, przez co do sieci regularnie trafiały nagrania z nim w roli głównej.

Zobacz wideo To jest wojna milionerów z miliarderami!

Sędzia: Kaucja gwarantuje, że nie uciekną z Paragwaju

Po 32 dniach przebywania w więzieniu na obrzeżach Asuncion sędzia Gustavo Amarilla zgodził się, aby brazylijska gwiazda piłki i jego brat opuścili je po wpłaceniu 800 tysięcy dolarów kaucji. To jednak nie koniec aresztu dla nich, bo obydwaj przeniosą się do hotelu, gdzie będą przebywać pod nadzorem policji. Sędzia Gustavo Amaralla podkreślił, że nie ma obaw o ucieczkę Ronaldinho i jego brata. - Kaucja 800 tysięcy dolarów gwarantuje, że obydwaj nie uciekną z Paragwaju - powiedział sędzia, uzasadniając swoją decyzję.

Ostatnie miesiące nie są zbyt szczęśliwe dla Ronaldinho. Pod koniec 2018 roku brazylijski urząd skarbowy chciał odebrać od niego długi wobec państwa, ale była gwiazda Barcelony opróżniła konto niemal do zera. Dlatego policja zajęła część jego majątku, m.in.: luksusowe samochody oraz dzieła sztuki. Z kolei w lipcu ubiegłego roku brazylijski sąd zablokował 57 nieruchomości piłkarza, a dodatkowo zatrzymane zostały jego paszporty. Powodem były niezapłacone podatki i grzywny.

Brazylijczyk zakończył karierę na początku 2018 roku, choć ostatni mecz rozegrał niemal pięć lat temu w brazylijskim Fluminense. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w PSG, Barcelonie i Milanie. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku. Przez wielu kibiców był uznawany za jednego z największych artystów futbolu.

Przeczytaj także:

Więcej o: