Zaskakujące słowa Dawida Janczyka. Dostał świetną ofertę? "Nic tylko lecieć i zarabiać pieniądze"

- Niedawno chcieli mnie w Katarze. Nie wierzysz? No to zobacz SMS-y. Nawet nie mieli mi robić żadnych testów. Nic tylko lecieć i zarabiać pieniądze - mówi Dawid Janczyk, były napastnik Legii Warszawa i CSKA Moskwa, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Pod koniec lutego Dawid Janczyk został zawodnikiem MKS Ciechanów. Poprzednim klubem 32-latka było niemieckie FC Blaubeuren. - Niestety, nie udało się. Koniec przygody Dawida z FC Blaubeuren. Dwa miesiące, kilka meczów w pierwszej i drugiej drużynie. Kontrakt został rozwiązany - poinformował we wrześniu Tomasz Porębski, piłkarz FC Blaubeuren. W grudniu Janczyk miał rozpocząć grę w Flisaku Złotoria, jednak nie pojawił się na pierwszym treningu. Zaś w kwietniu poprzedniego roku Polak został wyrzucony z Odry Wodzisław Śląski z powodu choroby alkoholowej. O swoich problemach piłkarz opowiedział w książce "Moja spowiedź", która szerokim echem odbiła się w środowisku piłkarskim.

Janczyk mógł grać w Katarze

Jak się okazuje, Janczyk mógł niedawno zamienić grę w polskiej okręgówce na... występy w Katarze! - Niedawno chcieli mnie w Katarze. Nie wierzysz? No to zobacz SMS-y. Nawet nie mieli mi robić żadnych testów. Nic tylko lecieć i zarabiać pieniądze. To co w takim razie robię w Ciechanowie? To dlatego, by być blisko dzieci. Żona z córkami mieszka w Warszawie. (...) Starsza córka ma jedną zabawkę: piłkę. Czy ma idola? Tak, tatę. W maju będzie miała komunię. Jakbym wyjechał do tego Kataru i ominął taki ważny dla niej dzień, to chyba bym sobie nie darował, że znowu spieprzyłem - powiedział Janczyk w rozmowie z Piotrem Wesołowiczem z "Gazety Wyborczej".

Dawid Janczyk: Widzę tego dobrego i złego Dawida

- Kilka razy stawałem przed lustrem. Gdy spojrzę sobie głęboko w oczy, to widzę tego dobrego i tego złego Dawida. Zadajesz sobie pytanie, czy chcesz iść dobrą czy złą ścieżką? Czuję się szczęśliwym człowiekiem, bo szczęście daje mi to, że mogę trenować i grać. Przede wszystkim szczęście daje mi rodzina - opowiadał piłkarz w poniższym materiale wideo:

Zobacz wideo Janczyk: Moje życie pokazuje, że na pewno nie jestem wzorem do naśladowania

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: