Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jordan Sinnott zmarł w styczniu. Dzięki jego organom uratowano siedem osób

Siedem - tyle osób uratował Jordan Sinnott, który zmarł w styczniu bieżącego roku. Przed śmiercią był piłkarz półzawodowego Matlock Town poprosił najbliższych, by ci zgodzili się na przekazanie jego organów, jeśli coś mu się stanie.

Jordan Sinnott w styczniu uległ poważnemu wypadkowi, w którym doznał złamania czaszki. 25-latek trafił wówczas do szpitala, ale nie udało się go uratować. On sam po śmierci uratował jednak aż siedem osób. Wszystko dzięki temu, że od zawsze powtarzał rodzinie, by w przypadku jego śmierci zgodziła się ona na przekazanie jego organów innym.

Zobacz wideo Gikiewicz o sytuacji w Jordanii: Stan wojenny, a ludzie wychodzą na balkony i rzucają kwiaty

Angielski piłkarz zmarł w styczniu. Teraz dzięki jego organom uratowano siedem osób

Sprawę ujawnił portal mirror.co.uk. Dane wspomnianych siedmiu osób nie są znane, ale wiadomo, że to osoby od 20. do 50. roku życia. - On uwielbiał dawać. Nawet po śmierci zdołał to zrobić. Przynajmniej jego serce wciąż bije - powiedział brat zmarłego 25-latka, Tom.

Sinnott od wielu lat grał w amatorskich lub półzawodowych angielskich klubach. Był wychowankiem Huddersfield, a przed transferem do Matlock Town, zaliczył występy m.in. w Bury, Chesterfield czy Halifax Town.