Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Dzięki Bogu u nas nie ma koronawirusa". Nowy sezon zaczął się zgodnie z planem!

Tadżykistan to jeden z zaledwie kilku krajów na całym świecie, gdzie nadal nie zawieszono rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. W sobotę, w finale Superpucharu Tadżykistanu, Istiqlol Dushanbe pokonał 2:1 Khujand.

Pandemia koronawirusa zatrzymała niemal całkowicie sport na całym świecie. W zaledwie kilku krajach nadal można grać w piłkę nożną - m.in. na Białorusi, w Nikaragui czy Burundi. Jednym z nich jest także Tadżykistian, gdzie w sobotę rozegrano finał krajowego superpucharu, tradycyjnie rozpoczynając nowy sezon rozgrywek. Isitqlol Dushanbe pokonał 2:1 Khujand, po bramkach Dzhalilova i Rahimova w 76. i 78. minucie.

Zobacz wideo Euzebiusz Smolarek: Piłkarze się trochę boją. Prawnicy mówią: To niemożliwe

"Dzięki Bogu w Tadżykistanie nie ma koronawirusa"

Rozgrywki w Tadżykistanie są możliwe do przeprowadzenia ze względu na brak potwierdzonych przypadków zakażenia. - Dzięki Bogu, w Tadżykistanie nie ma koronawirusa, więc nowy sezon piłkarski się rozpocznie - powiedział jeszcze przed meczem Witalij Lewczenko, trener Istiqlolu na konferencji prasowej. Istiqlol to klub, który w 2019 roku stał się pierwszym, który zdobył sześć tytułów mistrza Tadżykistanu z rzędu.

Tadżycka Federacja Piłki Nożnej ma nadzieję, że fakt, że są w stanie przeprowadzić rozgrywki zgodnie z planem, przyniesie popularność ich lidze. Jest także otwarta na sprzedaż praw do transmisji spotkań telewizjom w innych krajach. - Jest nadal za wcześnie, by powiedzieć coś konkretnego. Sezon ligowy rozpoczyna się w niedzielę i zobaczymy, co się stanie - podkreślono w rozmowie z Reutersem.

Mecz finałowy rozegrał się bez udziału kibiców. Decyzji federacji bronili trenerzy obydwu drużyn. - Gra przy pustych trybunach nie powinna mieć wpływu na mecz. Chciałbym tylko zaapelować do fanów, aby mieli cierpliwość. W Tadżykistanie przynajmniej rozpocznie się sezon, gdy w innych krajach kibice są całkowicie pozbawieni piłki nożnej - podkreślił Lewczenko. - Rozumiemy sytuację na świecie związaną z koronawirusem i w pełni popieramy decyzję federacji. W ten sposób chronimy nasze zdrowie - podkreślał także Nikola Lazarević, trener Khujand.

Rozgrywki ligi tadżyckiej rozpoczną się w niedzielę. W lidze, w której znajduje się 10 drużyn, wszystkie trzy niedzielne mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (12)
"Dzięki Bogu u nas nie ma koronawirusa". Nowy sezon zaczął się zgodnie z planem!
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 14 razy 10

  Co za idiota pisał ten artykuł? W Tadżykistanie za wspominanie o koronawirusie ląduje się za kratami, a w kraju nie wykonano ani jednego testu, więc nie ma koronawirusa. Czy gimbus piszący ten artykuł nie wie że Tadżykistan to satrapia na poziomie KRL-D, gdzie zabroniono np. używać czarnych samochodów, bo taki kolor przysługuje tylko władcy ?

 • qudaq

  Oceniono 1 raz 1

  Ta wiadomość podnosi na duchu. Dach Świata widać skutecznie chroni Tadżyków od sąsiedztwa. Tylko te nazwy. Spróbujcie napisać po polsku i poczytajcie, co to znaczy.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  0

  Są na świecie kraje, w których panuje prawo i sprawiedliwość. O tym czy wirus jest czy go nie ma decyduje państwo a nie jacyś jajogłowi naukowcy w okularach

 • kwantax

  0

  wirusa nie ma (bo testów się nie robiu) , ale mecze bez kiboli. Paradne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX