Rivaldo odradza Barcelonie transfer Martineza. Powinni sprowadzić innego piłkarza

FC Barcelona latem będzie chciała wzmocnić ofensywę. Do tej pory w kontekście możliwego transferu do zespołu mistrzów Hiszpanii mówiło się o Lautaro Martinezie z Interu Mediolan. Legendarny piłkarz Katalończyków, Rivaldo, uważa jednak, że jego były klub powinien skupić się na sprowadzeniu innego zawodnika.

O tym że FC Barcelona interesuje się napastnikiem Interu Mediolan Lautaro Martinezem (którego próbkę umiejętności można zobaczyć w poniższym wideo) hiszpańskie media rozpisywały się już kilka miesięcy temu. Teraz, w związku z pandemią koronawirusa, sytuacja może ulec zmianie. Nie wiadomo, jakich pieniędzy za swojego gracza zażąda Inter. Nie wiadomo też, czy Barcelona nadal będzie nim zainteresowana. Na liście transferowych priorytetów ma bowiem także inne duże nazwisko.

Zobacz wideo Serie A. Milan - Inter 2:3. Lautaro Martinez na 1:3 [ELEVEN SPORTS]

Legenda Barcelony odradza transfer Martineza. Klub powinien wybrać innego zawodnika

Tym "innym dużym nazwiskiem" jest oczywiście Neymar. Barcelona od długiego czasu pracuje nad sprowadzeniem Brazylijczyka z powrotem do Hiszpanii. Zwolennikiem takiego transferu jest m.in. legendarny piłkarz Katalończyków, Rivaldo, który uważa, że klub powinien zrezygnować ze sprowadzenia Martineza, zamiast niego skupiając się na negocjacjach związanych ze ściągnięciem Neymara. - Martinez to świetny piłkarz, ale jedynie Neymar miałby miejsce w pierwszym składzie obok Messiego. W ostatnich sezonach widzieliśmy wielu wartościowych zawodników, którzy nie potrafili współpracować z Argentyńczykiem, grali poniżej swoich umiejętności. Ale Neymar, podobnie jak Luis Suarez, na boisku nie odczuwa żadnej presji, nigdy się nie boi, więc jego transfer byłby bezpieczną opcją dla klubu - przyznał Rivaldo, cytowany przez portal goal.com.

I dodał: - Transfer Lautaro byłby dobrym pomysłem za 2-3 lata. Na razie Barcelona powinna priorytetowo traktować Neymara.

Neymar opuścił Barcelonę w sierpniu 2017 roku. Za 222 mln euro przeniósł się wówczas do PSG. We Francji nie jest jednak szczęśliwy i sam podkreślał, że chciałby wrócić do Barcelony. Nie wiadomo jednak, jak po pandemii koronawirusa mogą wyglądać ewentualne negocjacje. Wiadomo, że kwoty transferowe przez jakiś czas będą zdecydowanie mniejsze.

Więcej o: