Jest jak Ronaldo, Messi i Neymar! Del Piero wskazał czwartego wspaniałego

Alessandro Del Piero wskazuje zawodnika, który obok Leo Messiego, Cristiano Ronaldo i Neymara, jest jego zdaniem w absolutnej czołówce światowej piłki.

Alessandro Del Piero zapytany o najlepszych zawodników grających obecnie w piłkę wskazał Leo Messiego, Cristiano Ronaldo, Neymara oraz Kevina De Bruyne.

- Oprócz Cristiano Ronaldo, Leo Messiego i Neymara najbardziej imponuje mi gra De Bruyne. Stawiam ich czterech ponad wszystkimi innymi zawodnikami - oświadcza Alessandro Del Piero, emerytowany piłkarz wskazał także najlepszych piłkarzy, z którymi miał okazję grać.

Zobacz wideo

Alessandro Del Piero wskazuje najlepszych piłkarzy, z którymi dzielił szatnię

Alessandro Del Piero w Serie A reprezentował jedynie Juventus, w którym grał przez od 1993 do 2012 roku. W tym czasie zagrał z wieloma zawodnikami, jednak zapytany o wybór najlepszego, mistrz świata z 2006 roku wskazał dwa nazwiska. 

- Najlepszymi piłkarzami, z którymi miałem przyjemność grać byli jednak Baresi i Desailly. Byłem pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności. Dzisiaj nie ma już zawodników, którzy swoją grą by ich przypominali - zaznaczył Alessandro Del Piero. 

Cała trójka Del Piero, Baresi i Desailly zdobyli mistrzostwo świata ze swoimi reprezentacjami. Marcel Desailly wygrał także dwukrotnie Ligę Mistrzów i mistrzostwo Włoch. Franco Baresi zdobył zdecydowanie więcej trofeów krajowych, które zdobywał z AC Milanem - sześć mistrzostw Włoch i cztery Superpuchary.

Alessandro Del Piero w Juventusie rozegrał 478 meczów, w których zdobył 188 bramek i 47 asyst. Grając w Starej Damie sześciokrotnie wznosił Puchar Włoch i czterokrotnie wygrywał Superpuchar Włoch. 

Więcej o: