Dwóch Polaków w jedenastce sezonu. Tylko jeden piłkarz wyprzedził Lewandowskiego

Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny w jedenastce sezonu według WhoScored - to serwis statystyczny, gdzie oceny są wystawiane automatycznie za każde spotkanie. Polski napastnik uzyskał drugą najwyższą ocenę w drużynie (pod uwagę brano jedynie piłkarzy z pięciu najlepszych lig w Europie).

Robert Lewandowski, który jest aktualnie najlepszym strzelcem Bundesligi, zasłużył na notę 8.16, która jest drugą najwyższą oceną. Przed napastnikiem Bayernu Monachium znalazł się Leo Messi, który otrzymał wysoką notę - 8.61. Drugim Polakiem, który znalazł się w drużynie sezonu jest Wojciech Szczęsny - bramkarz Juventusu Turyn. Szczęsnego oceniono na 7.1. Piłkarzy oceniano przez pryzmat meczów ligowych oraz międzynarodowych.

Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny wśród najlepszych piłkarzy w Europie

Najlepszą trójkę wymienionej jedenastki zamyka Kylian Mbappe, którego ocena zbliżyła się do Roberta Lewandowskiego. Mbappe otrzymał średnią not na poziomie 8.14. W zestawieniu nie znalazło się miejsce dla Cristiano Ronaldo. Jest za to Kevin de Bruyne (7.92) czy Jadon Sancho (7.90), którzy razem z pozostałą trojką napastników uzupełniają linię ofensywną. Ostatnie miejsce wśród pomocników zajmuje Angel Di Maria (7.75).

Zobacz wideo Karolina Owczarz: Zawsze mam kryzys tuż przed walką. Wtedy płaczę i nie chcę się bić

W defensywie nie mogło zabraknąć Virgila Van Dijka (7.4), choć wyższe oceny uzyskali Anthony Davies (7.54), Ricardo Pereira (7.50) oraz Marcel Halstenberg (7.29).

Więcej o: