Jerzy Dudek wybrał najlepszego bramkarza świata. Szczęsny w czołówce

Jerzy Dudek, były reprezentant Polski, w rozmowie z "Super Expressem" wybrał najlepszych bramkarzy świata. Znalazło się miejsce dla Wojciecha Szczęsnego z Juventusu.

Piotr Koźmiński, dziennikarz "SE", spytał Jerzego Dudka o najlepszego bramkarza świata. Polak zażartował i wskazał na siebie, po czym powiedział: - Alisson. Nie da się wobec niego przejść obojętnie. To zawodnik, który ma ogromny wpływ na poczynania Liverpoolu. Zrobił wielki postęp, zwłaszcza w „dystrybucji” piłki nogami. Na początku różnie pod tym względem bywało, ale dziś jest w tym elemencie dużo lepszy. 

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A [Eleven Sports]

Na drugim miejscu były bramkarz Liverpoolu umiejscowił Jana Oblaka z Atletico Madryt. - Bardzo się rozwinął i podobnie jak Alisson ma olbrzymi wpływ na grę swojego zespołu. Jeśli Oblak ma słabszy dzień, to Atletico wpada w kłopoty. Natomiast ostatni mecz w Lidze Mistrzów, na Anfied Road, pokazał, że gdy Oblak gra świetnie, to rywale mają problem. To interwencje Oblaka doprowadziły do tego, że Liverpool nie obroni w tym sezonie trofeum Ligi Mistrzów - argumentował Dudek.

"To się należy Szczęsnemu"

Trzecie miejsce zajął Marc-Andre ter Stegen z Barcelony, a czwarte Wojciech Szczęsny. - Gra w klubie, który walczy o najwyższe cele i całkowicie zdominował Serie A. A Wojtek jako bramkarz bardzo dorósł. Patrząc na resztę, która gdzieś jest blisko niego, to ten numer cztery naszemu rodakowi się należy - uważa triumfator Ligi Mistrzów z 2005 roku. Całą rozmowę przeczytacie.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .


 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.