Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były zawodnik Manchesteru United gra w 5. lidze szwajcarskiej! Tłumaczy, co się stało

38-letni Eric Djemba-Djemba 15 lat temu był zawodnikiem Manchesteru United. Kameruńczyk skończył w amatorskiej, piątej lidze szwajcarskiej, gdzie do tej pory gra w barwach FC Vallorbe-Ballaigues. Jak podaje "The Sun", do klubu dołączył ze względu na swojego przyjaciela.

Djemba-Djemba przez dwa sezony grał w barwach Manchesteru United. Kameruńczyk nie był wielką gwiazdą, ale wielu kibiców wspomina piłkarza z sentymentem. Później odszedł jednak do Aston Villi, w której grał jeszcze mniej i nie został gwiazdą Premier League. Sprzedawano go do Kataru, grał też w Izraelu, Serbii, Indiach, czy Indonezji. 

Zobacz wideo Błędy, wpadki, kiksy [ELEVEN SPORTS]

Ikona Kamerunu i były zawodnik Manchesteru United skończył w piątoligowym klubie z Szwajcarii

W wieku 38 lat wciąż gra w piłkę, ale w amatorskim klubie ze Szwajcarii. Do dołączenia do piątoligowego FC Vallorbe-Ballaigues namówił go przyjaciel. 

"To Jacques Etonde, z którym dorastałem w Kamerunie. Graliśmy razem w Indonezji trzy lata temu, a on zapytał mnie, czy miałem jakieś oferty. Zaproponował grę tutaj, stwierdził, że stać go na moją pensję i tak dalej kontynuowaliśmy spełnianie naszych marzeń. Ja lubię po prostu grać w piłkę, nie przeszkadza mi nawet noszenie wszystkiego na trening" - mówił Kameruńczyk cytowany przez "The Sun".

40 meczów na Old Trafford, w wieku 38 lat gra amatorsko

Djemba-Djemba grał w Manchesterze United w latach 2003-2005. Wystąpił łącznie w 39 meczach. Zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty. W FC Vallorbe-Ballaigues występuje od 2016 roku.