131 milionów euro Lionela Messiego! Wyprzedził Cristiano Ronaldo i Neymara

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo oraz Neymar - tak prezentuje się trójka najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Dziennikarze "France Football" prześwietlili zarobki zawodników. Lionel Messi zdecydowanym liderem w stawce.

Lionel Messi, w skali roku, zarabia najwięcej ze wszystkich piłkarzy. Zdaniem "France Football" przychód Argentyńczyka wynosi 131 milionów euro. Będący na drugim miejscu Cristiano Ronaldo zgarnia 118 milionów, podium zamyka natomiast Neymar, który ma zarabiać 95 milionów euro rocznie. W porównaniu z poprzednim rokiem, piłkarze podnieśli swoje zarobki.

Zobacz wideo Jak zakończy się ekstraklasa? [SEKCJA PIŁKARSKA #40]

Lionel Messi trzeci rok z rzędu liderem wśród najbogatszych piłkarzy

Od trzech lat w klasyfikacji dominuje Lionel Messi. Dodatkowo Argentyńczyk co roku powiększa swój roczny budżet, jednak dotyczy to także pozostałych zawodników zestawionych z piłkarzem Barcelony. Francuscy dziennikarze do stworzenia tego rankingu liczą zarobki zawodników w klubach, wpływy z reklam oraz liczne bonusy.

W porównaniu z poprzednimi dwoma latami, Lionel Messi zaliczył wzrost, który oscyluje w granicach pięciu milionów euro. W 2017 roku zarobki kapitana FC Barcelony wynosiły 126 milionów euro, w 2018 roku - 130 milionów, natomiast w roku 2019 Argentyńczyk zarobił 131 milionów euro. W przeliczeniu na dzień, piłkarz zarabia 358 tys. euro dziennie (prawie 1,6 miliona złotych). 

Zdaniem "France Football" najbogatsza trójka piłkarzy od 2017 roku się nie zmienia. Dodatkowo nie tylko Messi zarobił więcej w 2019 roku. Trzeci w zestawieniu Neymar swój przychód zwiększył z 81,5 miliona (2017) do 95 milionów w 2019 roku. Cristiano Ronaldo poprawił swoje zarobki po transferze do Juventusu. Portugalczyk z 94 milionów rocznie przeskoczył na kwotę 118 milionów euro. 

Więcej o: