Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Damian Kądzior o trzęsieniu ziemi: "Ludzie w panice, płaczące dzieci. To wyglądało jak koniec świata"

W niedzielę rano doszło w Chorwacji do najsilniejszego trzęsienia ziemi od 140 lat. - Dostaliśmy z klubu polecenie, żeby udać się na taki wielki parking, z dala od wszystkich budynków. Ludzie w panice, z płaczącymi dziećmi na rękach, jeszcze w maseczkach na twarzy, bo koronawirus. Wyglądało to jak scena z jakiegoś filmu - opowiada Damian Kądzior, piłkarz Dinama Zagrzeb.

- Jednego dnia słyszymy, żeby nie wychodzić z domu i chronić się przed zakażeniem koronawirusem, a następnego dnia budzimy się rano i trzeba się ewakuować. Na tym parkingu było z 200 osób. Każdego dnia przybywa ludzi chorych, wygląda to podobnie jak w Polsce, a teraz jeszcze to trzęsienie ziemi. Nam się na szczęście nic nie stało, ale są ludzie, którzy stracili samochody, domy, dorobek całego życia. Albo i w ogóle życie, bo podali już informację, że jeden chłopak 15-letni zmarł - mówi Kądzior w rozmowie ze Sport.pl 

Zobacz wideo Damian Kądzior o trzęsieniu ziemi w Zagrzebiu: To wyglądało jak koniec świata
Więcej o:
Komentarze (34)
Damian Kądzior o trzęsieniu ziemi: "Ludzie w panice, płaczące dzieci. To wyglądało jak koniec świata"
Zaloguj się
 • xzyzzy

  Oceniono 22 razy 8

  gdzie na świecie jakiś dramat, wszędzie akurat obok przechodził jakiś polski kopacz balona.to, k.... jakieś fatum.

 • noone_from_nowhere

  Oceniono 5 razy 5

  Hrvatska habra!

 • uthark

  Oceniono 3 razy 3

  Jako stratę wymienia samochód przed domem. Hierarchia ważności rzeczy.

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 2

  W języku polskim słowo "szczęście" jest dwuznaczne. Wspomagając się angielskim: "Szczęśliwy" oznacza zarówno lucky, jak i happy.
  Wieloznacznych słów jest dużo. Występują we wszystkich językach.
  Niektórym wieloznacznościom języka przypisałbym wpływ na społeczeństwa posługujące się tym językiem. W języku polskim jest jeszcze bardzo istotne słowo "niebo" oznaczające równocześnie sky i heaven.
  Mówimy czasem, że mamy (ktoś ma) szczęście w nieszczęściu. W tym wyrażeniu szczęście to lucky a nieszczęście to unhappy. Wielu ludziom myślącym po polsku miesza się szczęśliwy traf ze szczęśliwością. Tłumy ludzi (nie tylko w Polsce) żyją w przekonaniu, że po przypadkowej wygranej w Lotto będą szczęśliwi. Utwierdza ich w tym reklama gier losowych.
  Szczęście w nieszczęściu w czasie pandemii COVID-19.
  Dotknęło nas nieszczęście: - zaraza (dżuma XXI wieku). W tym nieszczęściu Polacy mają szczęście. - Nie mamy wiosennej powodzi, ani żadnej innej klęski żywiołowej. Najprawdopodobniej nie będziemy musieli prowadzić walki na kilku frontach.
  Nie wszędzie tak będzie.
  Nadchodzi sezon huraganów na Atlantyku. Jest niemal pewnym, że także w tym roku kolejny cyklon zaatakuje Karaiby i USA. Na terenach sejsmicznych mogą wystąpić trzęsienia ziemi. Dziś było trzęsienie ziemi w Chorwacji. Mogą wystąpić trzęsienia znacznie bardziej niszczące.
  Adam Jezierski

 • e-menda77

  0

  To inicjatywa Bayernu. Pieniądze na niemiecką służbę zdrowia.

 • kato-rznik

  Oceniono 9 razy -1

  Jak ktoś gra w piłkę i do tego jeszcze ma tatuaże, to mam pełny obraz poziomu intelektualnego takiej osoby, hahahahaha

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 17 razy -1

  Cos katolom zle idzie, plagi egipskie na nich spadaja, bez znaczenia makaroniarze, katopolaczki czy jugole - wyglada na to ze im sie nalezy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX