Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były polski bramkarz został oskarżony o uprawę konopi. "Chamska, złośliwa i kłamliwa prowokacja"

Henryk Bolesta - były bramkarz reprezentacji Polski, Feyenoordu Rotterdam i Widzewa Łódź - został oskarżony przez holenderski portal crimesite.nl o uprawianie konopi indyjskich. - Tekst o mnie to chamska, złośliwa i kłamliwa prowokacja - zapewnia Bolesta w wywiadzie dla "Super Expressu".

Holenderski portal crimesite.nl poinformował w poniedziałek, że 62-letni Henryk Bolesta, były bramkarz reprezentacji Polski, Feyenoordu Rotterdam i Widzewa Łódź, został zatrzymany za uprawianie konopi indyjskich. - Policja ani mnie nie zatrzymała, ani nie zostałem aresztowany! Nie mam nic wspólnego z konopiami indyjskimi, ani z żadnymi innymi narkotykami! Tekst o mnie to chamska, złośliwa i kłamliwa prowokacja - zapewnia Henryk Bolesta w rozmowie z Piotrem Koźmińskim i Piotrem Dobrowolskim z "Super Expressu". I prosi, żeby przedstawiać go pełnym nazwiskiem.

Zobacz wideo Co z awansami do ekstraklasy? PZPN wyjaśnia sprawę

Portal crimesite.nl podał, że holenderskie służby otrzymały anonimowy telefon i przyjechały do domu podejrzanego, który znajduje się w Rimburgu. Tam natrafiły na nielegalną plantację konopii indyjskiej. W procederze miała uczestniczyć również żona byłego piłkarza. Ten jednak odpiera zarzuty: - Cała sprawa miała miejsce nie w poniedziałek, tylko trzy lata temu. I zdążyłem już o niej zapomnieć. Chciałem wtedy sprzedać dom. Nie było kupców, więc żeby nie stał pusty, to go wynająłem. Po pewnym czasie zostałem wezwany do złożenia wyjaśnień na policji , bo okazało się, że najemcy na terenie posiadłości zaczęli hodować konopie. Pokazałem umowę najmu, powiedziałem – zgodnie z prawdą, że nic o tym nie wiedziałem i po temacie. Nikt nie zamykał ani mnie, ani tym bardziej mojej małżonki, którą ten nierzetelny dziennikarz też wmieszał w całą sprawę - mówi oburzony Bolesta w wywiadzie dla "Super Expressu".

Henryk Bolesta zagrał jeden mecz w reprezentacji Polski

Henryk Bolesta grał m.in. w Feyenoordzie Rotterdam, Rodzie Kerkrade, Widzewie Łódź i Ruchu Chorzów. Ma na koncie jeden występ w reprezentacji Polski - zagrał w towarzyskim meczu Polska - Korea Północna (2:2), który 7 października 1986 roku odbył się w Bydgoszczy. Zagrał w nim 45 minut. W 1993 zakończył karierę zawodniczą.