Właściciele Manchesteru City przejmują kolejny klub. Chcą go wyciągnąć z problemów

Jak donosi "France Football" holding City Football Group (będący aktualnie właścicielem m.in. Manchesteru City), chce przejąć francuski AS Nancy Lorraine. Francuski klub gra w Ligue 2 i boryka się poważnymi problemami finansowymi.

City Football Group jest już właścicielem m.in. Manchesteru City, Girony, Melbourne City, Yokohamy Marinos, Sichuan Jiuniu czy Montevideo City Torque, chce przejąć kolejny klub. Jak informuje "France Football", jest bliski przejęcia grającego aktualnie w Ligue 2 AS Nancy Lorraine. Francuski klub boryka się z poważnymi problemami finansowymi. 

Grupa od dawna interesuje się francuskim klubem i wiele wskazuje na to, że wreszcie, po długich negocjacjach, udało ustalić się warunki przejęcia. Zdaniem francuskiej gazety, zakup ma zamknąć się między 12 a 18 milionami euro. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzi, umowa może zostać podpisana jeszcze w kwietniu tego roku.

Nancy ma wrócić do najwyższej ligi francuskiej

Głównym celem grupy miliarderów ma być przywrócenie AS Nancy do Ligue 1 i przełamanie niestabilności w klubie. Od 2017 roku, na ławce trenerskiej pracowało już pięciu różnych trenerów. Nancy w przeszłości zdobyło Pucharu Francji, czy w 2006 roku Puchar Ligi Francuskiej, a w latach 70. jego piłkarzem był Michel Platini.

Zobacz wideo Ile klubów awansuje do ekstraklasy? PZPN wyjaśnia sprawę. "Tak musi być"
Więcej o: