Kolejny gol Artura Sobiecha w Turcji! Show skradł mu inny były piłkarz ekstraklasy [WIDEO]

Fatih Karagümrük, w którym gra polski napastnik Artur Sobiech, zremisował 2-2 z Altay. Sobiech zaliczył trafienie na 2:0. Decydująca bramkę w tym spotkaniu zdobył jednak Marco Paixao, który także występował w PKO Ekstraklasie. Była wówczas 96. minuta gry!

Pandemia koronawirusa paraliżuje rozgrywki piłkarskie w niemal w całej Europie. Niemal, bo wciąż są państwa, gdzie ligi nie są zawieszone. Na przykład w Turcji czy w Rosji.

Była 36. minuta meczu, piłkarze Fatih Karagümrük wykonywali wcześniej rzut rożny, ale piłka wyszła poza pole karne. Ponowna wrzutka w 16 była jednak niezwykle dokładna. Od obrońców urwał się Artur Sobiech, który popisał się kapitalnym trafieniem głową z około pięciu metrów. (Bramka do zobaczenia od 2 min 05 sek.)

 

W drugiej połowie dwie bramki zdobyła drużyna Altay. Decydujące trafienie w 96. minucie spotkania zaliczył Marco Paixao, który jest doskonale znany z polskich boisk. Trzeba przyznać, że Sobiech znakomicie odnalazł się na zapleczu tureckiej Ekstraklasy. W 9 meczach polski napastnik zdobył już cztery bramki. Zaliczył także jedną asystę. 

Klub Polaka zajmuje w tym momencie piąte miejsce w tabeli (43 punkty). Prowadzący Hatayspor ma 50 oczek.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.