Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ronaldinho zagra w więziennym turnieju piłkarskim! Musi przestrzegać jednej zasady

Ronaldinho przebywa w paragwajskim więzieniu, którego osadzeni szykują się do futsalowego turnieju. Problem w tym, że każda drużyna chce mieć w zespole słynnego Brazylijczyka. Telewizja ABC donosi, że podczas turnieju ma być wprowadzona zasada, wedle której Ronaldinho nie będzie mógł strzelać, a jedynie podawać.

W zeszłym tygodniu Ronaldinho został zatrzymany w Paragwaju pod zarzutem posiadania fałszywego dokumentu tożsamości. Policja zatrzymała również jego brata - Roberto. Brazylijczycy posługiwali się paragwajskimi paszportami. Ronaldinho przebywa w więzieniu, gdzie osadzeni przygotowują się do cyklinczego turnieju futsalowego, który odbywa się co pół roku. Porblem w tym, że kapitanowie wszystkich drużyn zamierzają mieć w zespole Brazylijczyka. Jak donosi paragwajska telewizja ABC, podczas więziennego turnieju Ronaldinho będzie miał zakaz strzałów. Były gracz Barcelony będzie mógł jedynie asystować. Zwycięska drużyna ma otrzymać 16-kilogramową pieczoną świnię.

Zobacz wideo Nowy piłkarz w reprezentacji Polski?

Ronaldinho wiecznie w tarapatach

Ostatnie miesiące nie są zbyt szczęśliwe dla Ronaldinho. Pod koniec 2018 roku brazylijski urząd skarbowy chciał odebrać od niego długi wobec państwa, ale była gwiazda Barcelony opróżniła konto niemal do zera. Dlatego policja zajęła część jego majątku, m.in.: luksusowe samochody oraz dzieła sztuki. Z kolei w lipcu ubiegłego roku brazylijski sąd zablokował 57 nieruchomości piłkarza, a dodatkowo zatrzymane zostały jego paszporty. Powodem były niezapłacone podatki i grzywny.

Brazylijczyk zakończył karierę na początku 2018 roku, choć ostatni mecz rozegrał niemal pięć lat temu w brazylijskim Fluminense. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w PSG, Barcelonie i Milanie. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku. Przez wielu kibiców był uznawany za jednego z największych artystów futbolu.

Więcej o:
Komentarze (7)
Ronaldinho zagra w więziennym turnieju piłkarskim! Musi przestrzegać jednej zasady
Zaloguj się
 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 5 razy 5

  Myślałem że chodzi o zasadę, by nie podnosić mydła po meczu pod prysznicem

 • elvisek101

  Oceniono 3 razy 3

  Na jaki kanale będzie transmisja tego meczu ? może dadzą Roniemu chociaż postrzelać do uciekających ;)

 • krowiak_podwiniety

  Oceniono 2 razy 2

  Pierwsza moja myśl była taka: "Ronaldinho będzie musiał przestrzegać jednej zasady - nie ma zasad"

 • simpson85

  Oceniono 1 raz 1

  Przypomina się trochę legendarna reklama tzw. Sekretnego Turnieju Nike'a ;)

 • dawacsiano

  0

  No i kto się teraz śmieje? Nikt w piłkę nie gra, a Ronaldinho tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX