Jeden z najbrutalniejszych meczów w historii! Aż 8 czerwonych kartek! [WIDEO]

W meczu derbowym Copa Libertadores pomiędzy Gremio a Internacionalem Porto Alegre (0:0) aż ośmiu piłkarzy zostało ukaranych czerwonymi kartkami! Był to drugi najbardziej brutalny mecz w historii tych rozgrywek.

W Brazylii doszło do pierwszych w historii derbów Porto Alegre. Gremio podejmowało Internacional. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, ale tuż przed jego końcem doszło do sytuacji, która przejdzie do historii futbolu.

Osiem czerwonych kartek w derbach Porto Alegre

W pierwszej połowie arbiter pokazał pięć żółtych kartek, za to w drugiej wyciągnął z kieszeni aż osiem czerwonych kartek! W 88. minucie doszło do wielkiej bijatyki pomiędzy obiema drużynami, która trwała około 10 minut. Od tego momentu derby Porto Alegre nie miały nic wspólnego z grą w piłkę. Gracze się kopali, popychali, z obu stron szły ciosy. Bardziej przypominało to sporty walki niż zawody piłkarskie. W drużynie gospodarzy wylecieli z boiska: Pepe, Luciano, Caio Henrique i Miranda, natomiast u drużyny przyjezdnych to samo spotkało: Edenilsona, Moisesa, Cuestę i Praxedesa.