Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest chętny kraj na to, by zostać samodzielnym gospodarzem Euro 2020

W obliczu pandemii koronawirusa Turcja jest gotowa zostać samodzielnym gospodarzem Euro 2020 - donosi "La Repubblica".

Koronawirus paraliżuje rozgrywki sportowe na całym świecie. Zdaniem rumuńskiej "Gazety Sporturilor", UEFA chce odwołać marcowe mecze reprezentacyjne. Dotyczy to sparingów (Polska ma zagrać z Finlandią i Ukrainą) oraz baraży do Euro 2020. Pojawiają się także znaki zapytania dotyczące mistrzostw Europy. Coraz więcej słychać o możliwości przełożenia turnieju na przyszły rok, ale to może kolidować z innymi rozgrywkami i sprawić, że kalendarz piłkarski będzie niezwykle obciążony. "La Repubblica" twierdzi, że UEFA ma inne plany, chce by turniej się odbył w normalnym terminie, na przełomie czerwca i lipca.

Turcja zastępczym gospodarzem turnieju?

Zdaniem włoskich dziennikarzy, Turcja proponuje swoją kandydaturę, jako zastępczy gospodarz turnieju, gdyż wszystko wskazuje, że Włochy, które są objęte kwarantanną, nie będą w stanie przyjąć setek tysięcy kibiców. W związku z rosnącą liczbą zakażonych osób, premier Włoch, Giuseppe Conte, postanowił zawiesić wszystkie rozgrywki krajowe sportowe do 3 kwietnia. Turcy są podobno gotów przyjąć wszystkie drużyny i samodzielnie zorganizować turniej.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Na turniej w Turcji z pewnością liczy Recep Erdogan, przywódca kraju, który w ten sposób będzie mógł wspierać nacjonalistyczne zapędy Turków. Z kolei 30 maja ma się odbyć finał Ligi Mistrzów na stadionie w Stambule.

Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa Europy - teoretycznie - mają odbyć się w dwunastu państwach. Pierwotnymi gospodarzami są takie miasta, jak: Rzym (Włochy), Kopenhaga (Dania), Monachium (Niemcy), Baku (Azerbejdżan), Londyn (Wielka Brytania), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Dublin (Irlandia), Bilbao (Hiszpania), Budapeszt (Węgry), Glasgow (Szkocja) oraz Sankt Petersburg (Rosja). Wiele z tych państw ma poważny problem z pandemią, z kolei w Turcji, wg. oficjalnych danych, był tylko jeden przypadek koronawirusa.