Widzew Łódź wygrał bardzo ważny mecz i ucieka rywalom. Walka o awans

Widzew Łódź wygrał na wyjeździe 2:1 z Górnikiem Łęczna. Ten wynik jest kluczowy w kontekście walki o awans do I ligi, ponieważ łódzki zespół ma już 5 punktów przewagi nad wiceliderem, którym jest drużyna z Łęcznej.

Widzew Łódź przed tym spotkaniem prowadził w tabeli II ligi, mając dwa punkty przewagi nad swoim bezpośrednim rywalem. Gospodarze znakomicie rozpoczęli mecz, zdobywając gola już w 5. minucie, gdy bramkarza łodzian pokonał Paweł Baranowski.

Już dwanaście minut później był jednak remis. Piłkę do własnej siatki skierował Bartłomiej Kalinkowski. W 39. minucie Mateusz Możdżeń wyprowadził zespół gości na prowadzenie, którego Widzew nie oddał już do końca meczu.

Widzew Łódź ma sześć punktów przewagi nad trzecim miejscem

Dzięki tej wygranej Widzew Łódź prowadzi w tabeli II ligi mając aż pięć punktów przewagi nad Górnikiem Łęczna i sześć "oczek" nad 3. GKS-em Katowice. Bezpośredni awans do I ligi uzyskają dwie najlepsze drużyny, a zespoły z miejsc 3-6 zmierzą się w barażach. Do III ligi spadną cztery ostatnie zespoły.