Ronaldinho zatrzymany przez policję w Paragwaju! Poważny zarzut

Ronaldinho znowu ma kłopoty. Tym razem zatrzymała go paragwajska policja. Według portalu Goal.com, Brazylijczyk miał się posługiwać fałszywym paszportem.

Ostatnie miesiące nie są zbyt szczęśliwe dla Ronaldinho. Pod koniec 2018 roku brazylijski urząd skarbowy chciał odebrać od Ronaldinho jego długi wobec państwa, ale była gwiazda Barcelony opróżniła konto niemal do zera. Dlatego policja zajęła część jego majątku, m.in: luksusowe samochody oraz dzieła sztuki. Z kolei w lipcu ubiegłego roku brazylijski sąd zablokował 57 nieruchomości piłkarza, a dodatkowo zatrzymane zostały jego paszporty. Powodem były niezapłacone podatki i grzywny. To jednak nie koniec problemów.

Zobacz wideo Mecz Legia - Cracovia powinien zostać przerwany. Mecze Marciniaka to od lat to gruba przesada

Ronaldinho zatrzymany przez policję w Paragwaju!

Jak informuje portal Goal.com, Ronaldinho został zatrzymany w Paragwaju pod zarzutem posiadania fałszywego dokumentu tożsamości. Policja zatrzymała również jego brata - Roberto. W czwartek przesłuchać ma ich prokurator. - Ronaldinho i jego brat nie zostali jeszcze formalnie aresztowani, ale trwa postępowanie w ich sprawie. Złożą zeznania, a później okaże się, czy trafią do aresztu - oświadczył Euclides Acevedo, paragwajski minister spraw wewnętrznych.

Dziennik "La Nacion" donosi, że Brazylijczycy posługiwali się paragwajskimi paszportami. Mieli je wykorzystać do wjazdu na teren Paragwaju, gdzie zostali zaproszeni przez Nelsona Belottiego, właściciela kasyna. Formalnie Ronaldinho nie miał prawa opuszczać Brazylii, gdyż policja skonfiskowała jego paszport.

Brazylijczyk zakończył karierę na początku 2018 roku, choć ostatni mecz rozegrał niemal pięć lat temu w brazylijskim Fluminense. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w PSG, Barcelonie i Milanie. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku. Przez wielu kibiców był uznawany za jednego z największych artystów futbolu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA