Były reprezentant Polski i były prezes Polonii Bytom skazani za korupcję

We wtorek zakończył się kolejny proces dotyczący korupcji w polskiej piłce nożnej. Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał byłego piłkarza reprezentacji Polski, Piotra M. oraz byłego prezesa Polonii Bytom, Damiana B.

Oprócz Damiana B. i Piotra M. na ławie oskarżonych zasiadali także m.in. sędziowie, działacze, trenerzy i obserwatorzy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oskarżeni zostali o wręczanie i przyjmowanie łapówek w latach 2004-2005 podczas meczów trzeciej ligi.

Zobacz wideo Mecz Legia - Cracovia powinien zostać przerwany. Mecze Marciniaka to od lat gruba przesada

Sąd Rejonowy w Poznaniu podjął decyzję o skazaniu Piotra M., byłego bramkarza reprezentacji Polski, na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Miał on wręczyć łapówkę w wysokości 1,5 tysiąca złotych jednemu z obserwatorów w zamian za wysoką ocenę pracy arbitra, bez względu na popełniane przez niego błędy w meczu prowadzonego przez niego Mieszka Gniezno.

Z kolei Damian B., były prezes Polonii Bytom, został skazany na osiem miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. Miał wręczyć 1,5 tysiąca złotych łapówki jednemu z sędziów w zamian za podejmowanie korzystnych decyzji podczas meczu z Polarem Wrocław, wygranego przez jego zespół 3:0.

Piotr M. już zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku sądu.

Więcej o: