UEFA wybrała stadiony na finały najważniejszych turniejów piłkarskich!

Komitet Wykonawczy UEFA podczas poniedziałkowego zgromadzenia przedstawił listę stadionów, na których w najbliższych latach odbędą się finały najważniejszych rozgrywek piłkarskich w Europie. Finlandia, Węgry czy Holandia to niektóre kraje, do których zawitają rozgrywki Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Komitet Wykonawczy UEFA podczas poniedziałkowego posiedzenia przedstawił listę stadionów, na których w najbliższych latach odbędą się finały najważniejszych europejskich turniejów piłkarskich. Oficjalnie ogłoszono stadiony, na których przeprowadzone zostaną finałowe spotkania Ligi Mistrzów kobiet oraz Ligi Europy.

Zobacz wideo Wielki fan Lewandowskiego marnuje talent?

Oto miasta, w których odbędą się finały europejskich pucharów w najbliższych latach:

  • Superpuchar Europy 2022 - Helsinki (Finlandia)
  • Liga Europy 2022 - Budapeszt (Węgry)
  • Liga Mistrzów kobiet 2022 - Turyn (Włochy)
  • Superpuchar Europy 2023 - Kazań (Rosja)
  • Liga Mistrzów kobiet 2023 - Eindhoven (Holandia)

Gospodarzy finałów Ligi Mistrzów w 2021, 2022 i 2023 roku poznaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Mecze kończące elitarne rozgrywki we wspomnianych latach zorganizują kolejno Sankt Petersburg, Monachium i Londyn. W 2020 roku finał Ligi Mistrzów odbędzie się natomiast w Stambule.

Na poniedziałkowym posiedzeniu ogłoszono także, że Komitet Wykonawczy kolejny raz spotka się 27 maja w Gdańsku, w dzień finału Ligi Europy, który odbędzie się w Gdańsku.