Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA obawia się koronawirusa i zwołuje specjalne spotkanie. Co z Euro 2020?

UEFA potwierdza swoje duże objawy związane z organizacją Euro 2020 w związku z rozpowszechniającym się koronawirusem. Europejska centrala piłkarska rozpoczęła ścisłą współpracę z krajowymi agencjami zdrowotnymi - donosi "AS".

W Europie największym skupiskiem koronawirusa są Włochy, najbardziej dotknięte są Lombardia i Wenecja Euganejska. Od początku epidemii odnotowano 29 ofiar śmiertelnych i stwierdzono aż 1049 zarażeń. Koronawirus paraliżuje rozgrywki Serie A, np. odwołano niedzielny hit pomiędzy Interem Mediolan a Juventusem.

Rośnie ryzyko, że koronawirus wpłynie także na rozpoczynające się w czerwcu w Rzymie Euro 2020. Koronawirus nie jest jednak tylko problemem Półwyspu Apenińskiego. Jego przypadki odnotowano także (między innymi) w Hiszpanii, na Wyspach Brytyjskich, czy Niemczech oraz w Belgii i Holandii, dlatego UEFA ze zrozumieniem podchodzi do faktu, że "futbol musi dostosować się do instrukcji i zaleceń poszczególnych krajów dotyczących zagrożenia wirusem". To słowa Michella Uva, wiceprezydenta UEFA, który został zapytany przez RAI Radio 1 Sport o zagrożenia związane z Euro 2020.

Jak donosi hiszpański "AS", Komitet Wykonawczy UEFA ma się spotkać w poniedziałek w Amsterdamie, aby przedyskutować możliwe scenariusze, gdyby epidemia wciąż nie została zakończona lub znacząco ograniczona. Tegoroczne Euro odbędzie się w 12 krajach, a kibice mają do dyspozycji ponad 2,5 miliona biletów. Piłkarze mają rozgrywać swoje mecze w Amsterdamie, Baku, Bilbao, Bukareszcie, Budapeszcie, Kopenhadze, Dublinie, Glasgow, Londynie, Monachium, Petersburgu i wspomnianym Rzymie. Koronawirus powoduje nie tylko zagrożenie życia i zdrowia, ale i tworzy problemy logistyczne, by kibice bezpiecznie transportowali się między miastami organizatorami.

Kilka dni temu wiceprezydent UEFA Michele Uva powiedział, że w obecnej sytuacji żadne turnieje UEFA nie zostaną przełożone ani odwołane, ale dodał, że wszystko może się zmienić "jeśli sytuacja się pogorszy". Jak twierdzi "AS", UEFA zaczęła ściśle współpracować z krajowymi agencjami zdrowia i stale monitoruje sytuację.

Więcej o:
Komentarze (14)
UEFA obawia się koronawirusa i zwołuje specjalne spotkanie. Co z Euro 2020?
Zaloguj się
 • silvermane

  Oceniono 6 razy 4

  Niech odwołają. Brzęczek zatryumfuje - nie przegraliśmy z Hiszpanią!

 • ryjaroslawa

  Oceniono 9 razy 3

  Przenieść rozgrywki do Polski - nasz kraj bezpieczny, dzięki modłom.

 • koenzymq10

  Oceniono 4 razy 2

  ależ działacze tej bandyckiej organizacji som wkurfieni! taki mega-psuj zniweczy brzęczenie forsy, bankiety, rauty, prowizje. a mialo byc tak pieknie. W Korei Północnej grać! tam nie ma wirusa. Wszyscy zarażeni zostali już rozstrzelani.

 • rafix2005

  Oceniono 2 razy 2

  pierwsze zdanie: UEFA potwierdza swoje duże objawy związane z organizacją.....
  ObJawiam się, że to pomylka :)

 • xzyzzy

  Oceniono 4 razy 2

  sÓweren tego nie "szczyma". zatraci sens życia.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 1 raz 1

  Nie będzie żadnego Euro. Generalnie na lata pozbyliśmy się tego typu imprez.Na miejscu właścicieli kin też zaopatrzyłbym się w instrukcje uprawy pieczarek.

 • atagi997

  0

  Objawy - wy nawet pierwszego zdania nie czytacie tego co publikujcie?

 • 19ikowal77

  0

  Odwołać albo przynajmniej zawiesić życie ludzi na Ziemi w związku z koronaświrusem. Absolutnie!

 • stach_79

  Oceniono 2 razy -2

  Zawiesić działalność cżłowieka! Niech wszyscy zrobią sobie ziemianki i czekają na koniec.... bo to jest już koniec! Zaraz ze śmiechu pęknę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX