Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki: "Jeśli ktoś uważa Ronaldo za lepszego od Messiego, nie zna się na piłce"

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Dwóch bez wątpienia najlepszych piłkarzy na świecie w ostatniej dekadzie. Debata na temat, który z nich jest lepszy, toczy się od lat. Według Marco van Bastena, legendy Ajaksu Amsterdam i AC Milan, taka dyskusja jest niepotrzebna.

Sześć Złotych Piłek dla Messiego, pięć dla Ronaldo. W ostatnich trzynastu latach tylko raz nagrodę dla najlepszego piłkarza globu zdobył ktoś inny niż ta dwójka - w 2018 roku tej sztuki dokonał Luka Modrić. Dominacja Argentyńczyka i Portugalczyka jest niepodważalna. Fani ich talentów toczą ciągle dyskusję na temat wyższości jednego nad drugim. Zdaniem van Bastena, trzykrotnego zdobywcy Złotej Piłki (1988, 1989 i 1992 rok), osoby spierające się w tej kwestii nie znają się na piłce nożnej.

Wideo pochodzi z serwisu VOD:

Zobacz wideo

- Ronaldo to świetny zawodnik, ale jeśli ktoś uważa go za lepszego od Messiego, najwidoczniej nie ma pojęcia o piłce. Messi to piłkarz, który pojawia się raz na pięćdziesiąt albo nawet i sto lat. Musiał wpaść do do jakiegoś garnka z magicznym napojem, gdy był dzieckiem. Nie znajdziesz drugiego takiego zawodnika jak Messi - cytuje van Bastena włoski "Corriere dello Sport"

Holender był jednym z najlepszych piłkarzy, jacy występowali w Ajaksie Amsterdam i AC Milan. W pierwszym klubie w stu trzydziestu trzech meczach strzelił sto dwadzieścia osiem goli, w drugim zdobył dziewięćdziesiąt bramek w stu czterdziestu siedmiu występach. Jego karierę w wieku 29 lat przerwała poważna kontuzja.