Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Toni Kroos miał odejść z Bayernu do innego klubu. "Byłem praktycznie dogadany"

Toni Kroos zdradził, że mógł grać w Manchesterze United zamiast Realu Madryt. W 2014 roku kontrakt z "Czerwonymi Diabłami" był praktycznie podpisany. Do zmiany decyzji przekonał go Carlo Ancelotti.

Lata 2013-2014 były szczególnie udane dla Toniego Kroosa. W 2013 wygrał Ligę Mistrzów. Następnie Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec oraz Superpuchar Europy z Bayernem Monachium. Do tego wygrał mundial z reprezentacją Niemiec, przypieczętowane wygraną Klubowych Mistrzostw Świata już w Realu Madryt. Jednak kariera 30-letniego Niemca mogła potoczyć się inaczej. 

Toni Kross: Kontrakt był praktycznie podpisany

W 2014 roku Toniego Kroosa w swoich szeregach widział David Moyes, szkoleniowiec Manchesteru United. Zmiany na stanowisku trenera w "Czerwonych Diabłach" opóźniły rozwój wydarzeń.

- David Moyes przyjechał, żeby się ze mną spotkać i kontrakt był praktycznie podpisany, ale potem zwolniono Moyesa. Przyszedł Louis vaan Gaal, który skomplikował sprawy - powiedział w wywiadzie dla "The Athletic" Toni Kross.

Transfer zawodnika znacznie się opóźnił po zwlekaniu ze strony nowego szkoleniowca Manchesteru oraz Mistrzostwach Świata, które wygrała reprezentacja Niemiec. 

- Louis van Gaal potrzebował czasu na zbudowanie własnego projektu. Nie słyszałem przez chwilę odzewu ze strony Manchesteru United i zacząłem mieć wątpliwości. Wtedy wystartowały Mistrzostwa Świata i Carlo Ancelotti zadzwonił - powiedział o kulisach swojej decyzji pomocnik.

Toni Kroos z Bayernu Monachium do Realu przeszedł za 30 milionów euro, w którym rozegrał 264 spotkania. Z Realem trzykrotnie zdobył puchar Ligi Mistrzów, trzy razy Superpuchar Europy oraz cztery razy wygrywał Klubowe Mistrzostwa Świata.