Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandaliczne zachowanie chłopców do podawania piłek. Wzięli koszulkę piłkarza i... potem zostali wyrzuceni z klubu

Piłkarz Sportingu Gijon B podarował po meczu z Ibizą swoją koszulkę chłopcom do podawania piłek. W zamian otrzymał wyzwiska na tle rasistowskim. O sprawie piszą hiszpańskie media.

W niedzielę w meczu rozgrywek Segunda Division B UD Ibiza - Sporting Gijon B lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0. Jedyną bramkę dla nich zdobył Ruben Gonzalez Alves w 49. minucie. 

Zobacz wideo Właściciel Legii skomentował skandaliczny transparent

Rasistowski atak

Po spotkaniu bramkarz gości Christian Joel został poproszony o koszulkę przez chłopców do podawania piłek. W zamian otrzymał od nich później wiadomość z filmem, na którym chłopcy obrażali go w rasistowski sposób, nazywając "imigrantem". - Takich sytuacji nie można w żaden sposób tolerować. Żyjemy w społeczeństwie, w którym rasizm nie może mieć miejsca w żadnym aspekcie życia - napisał Joel w mediach społecznościowych.

Ibiza wydała oświadczenie

Jak się później okazało, ci chłopcy to młodzi piłkarze występujący w juniorach Ibizy. Władze klubu wydały oświadczenie, w którym poinformowały, że zawodnicy zostali wydaleni z klubowej akademii. Złożono także przeprosiny Joelowi. - Ibiza jest zespołem utworzonym przez ludzi reprezentujących różne środowiska, języki, przekonania. Piłka nożna jest dla wszystkich, a takie zachowania muszą być prześladowane i eliminowane - napisano.