Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Copa America i Euro w jednym. Będzie nowy turniej piłkarski

Za dwa lata w może nas czekać turniej dla najlepszych reprezentacji mistrzostw Europy i Copa America. UEFA oraz CONMEBOL doszły do porozumienia i według "Globo Esporte" wcielą w życie plany Aleksandra Ceferina, który chciał takich organizacji rozgrywek już w 2021 roku.

Jak informuje "Globo Esporte" w 2022 roku ma powstać nowy turniej dla piłkarskich reprezentacji Europy i Ameryki Południowej. UEFA i CONMEBOL miały dojść do porozumienia w sprawie organizacji rozgrywek dla finalistów mistrzostw Europy i Copa America

Zobacz wideo Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub [SEKCJA PIŁKARSKA]

Poznaliśmy także możliwą datę rozegrania pierwszej edycji turnieju. Miałby się odbyć w dniach 21-29 marca 2022 roku, a wszystkie mecze powinny być rozegrane na dwóch stadionach w jednym mieście, żeby maksymalnie zmniejszyć koszta organizacji wydarzenia. Ten sam turniej byłby rozgrywany także w piłce kobiecej i futsalu. 

- Chcemy to zrobić, ale obecnie problemem jest kalendarz. Nie mamy gdzie takiego spotkania wcisnąć w napięty już terminarz, który ustaliliśmy do 2024 roku. W tym momencie nie mówię jeszcze kategorycznego „nie”, jednak zorganizowanie meczu po EURO i Copa America 2020 wydaje się mało prawdopodobne - przyznawał jeszcze niedawno Ceferin, który możliwości zorganizowania takiego meczu szukał już na 2021 rok.

Więcej o:
Komentarze (17)
Copa Americia i Euro w jednym. Będzie nowy turniej piłkarski
Zaloguj się
 • rubin77

  Oceniono 8 razy 6

  Przypominam że taki turniej już jest . Nazywa się Mistrzostwa Świata. Pomysłodawca miał jednak szerszą wizję bo wziął pod uwagę wszystkie kontynenty. To że ogłupianie ludzi przez tv trwa już od jakiegoś czasu to chyba wszyscy zauważyli. Zaskakuje mnie jednak że już teraz uznano iż po świecie ,a przynajmniej po dwóch kontynentach chodzą same przygłupy.

 • iarna

  Oceniono 4 razy 4

  "americia" - qui hooy?

 • kazek100

  Oceniono 1 raz 1

  Ja rozumiem, że trzeba doić suwerena za wszelką cenę, ale za chwilę powymyślają tyle tych wszelakich rozgrywek, że wszystkie nam zbrzydną i będzie jak w boksie - pińcet federacji i mistrzostwo żadnej nikogo nie interesuje.

 • greklith

  Oceniono 1 raz 1

  To może dołóżmy jeszcze Copa America, puchar CONCACAF, puchar Aryki, Azji i Puchar Narodów Oceanii? A nie, już jest taki, nazywa się mundial.

  Po co łączyć?

 • antykonformista

  Oceniono 2 razy 0

  No to jeszcze dopuścić zwycięzcę turnieju "Japonia/Korea Pd/Australia/Nowa Zelandia" i będą fajne Mistrzostwa Świata. Bez patologii.

 • Alvaro Negredo

  Oceniono 3 razy -1

  Wcale nie głupi pomysł, oby tylko te 2 turnieje miały fuzje...

 • tomaszkulej

  Oceniono 5 razy -1

  Pomysł bardzo dobry. Popieram.
  Można go nawet w przyszłości poszerzyć o inne kontynenty, tak, by taki nowy turniej nabrał cech "klubowych mistrzostw świata". Taki turniej byłby świetną propagandą futbolu na wysokim poziomie oraz, przy okazji, generował duże środki finansowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX