Copa America i Euro w jednym. Będzie nowy turniej piłkarski

Za dwa lata w może nas czekać turniej dla najlepszych reprezentacji mistrzostw Europy i Copa America. UEFA oraz CONMEBOL doszły do porozumienia i według "Globo Esporte" wcielą w życie plany Aleksandra Ceferina, który chciał takich organizacji rozgrywek już w 2021 roku.

Jak informuje "Globo Esporte" w 2022 roku ma powstać nowy turniej dla piłkarskich reprezentacji Europy i Ameryki Południowej. UEFA i CONMEBOL miały dojść do porozumienia w sprawie organizacji rozgrywek dla finalistów mistrzostw Europy i Copa America

Zobacz wideo Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub [SEKCJA PIŁKARSKA]

Poznaliśmy także możliwą datę rozegrania pierwszej edycji turnieju. Miałby się odbyć w dniach 21-29 marca 2022 roku, a wszystkie mecze powinny być rozegrane na dwóch stadionach w jednym mieście, żeby maksymalnie zmniejszyć koszta organizacji wydarzenia. Ten sam turniej byłby rozgrywany także w piłce kobiecej i futsalu. 

- Chcemy to zrobić, ale obecnie problemem jest kalendarz. Nie mamy gdzie takiego spotkania wcisnąć w napięty już terminarz, który ustaliliśmy do 2024 roku. W tym momencie nie mówię jeszcze kategorycznego „nie”, jednak zorganizowanie meczu po EURO i Copa America 2020 wydaje się mało prawdopodobne - przyznawał jeszcze niedawno Ceferin, który możliwości zorganizowania takiego meczu szukał już na 2021 rok.

Więcej o: