Skandal w Portugalii! Piłkarz FC Porto nie wytrzymał. Niewytłumaczalna reakcja jego kolegów [WIDEO]

Skandal w lidze portugalskiej. Moussa Marega z FC Porto był obrażany przez kibiców Vitorii Guimaraes, aż w końcu nie wytrzymał i zszedł z boiska. - Chciałbym tylko powiedzieć idiotom, którzy przychodzą na stadion, by śpiewać rasistowskie pieśni, idźcie się pie******. Dziękuję też sędziemu, który mnie nie bronił - napisał Marega na Instagramie.

W niedzielę w meczu 21. kolejki ligi portugalskiej FC Porto pokonało na wyjeździe Vitorię Guimaraes 2:1. Po spotkaniu nikt jednak nie mówi o wyniku meczu, a o skandalicznym zachowaniu kibiców gospodarzy, którzy obrażali napastnika Porto, Moussę Maregę. Malijczyk w 69. minucie nie wytrzymał i zszedł z boiska, mimo że trener gości nie dokonywał zmiany. Od tego pomysłu próbowali go odwieść koledzy z zespołu, ale bezskutecznie.

Zobacz, jak Marega nie wytrzymał i zszedł z boiska:

- Szkoda, że próbowali go zatrzymać, zamiast zejść razem z nim - napisał Rafał Stec z "Gazety Wyborczej".

Gdy 28-latek opuszczał murawę, towarzyszyły mu olbrzymie gwizdy ze strony kibiców Vitorii. Schodząc do tunelu Marega pokazał im środkowe palce. Wcześniej zaś pokazywał im kciuk skierowany w dół i wskazywał na swoją skórę. Za prowokowanie fanów sędzia pokazał mu żółtą kartkę. Stało się to tuż po tym, jak Malijczyk w 60. minucie strzelił zwycięskiego gola dla Porto.

Marega wściekły na kibiców i sędziego

- Chciałbym tylko powiedzieć idiotom, którzy przychodzą na stadion, by śpiewać rasistowskie pieśni, idźcie się pie******. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczę was na stadionie. Jesteście zhańbieni. Dziękuję też sędziemu, który nie bronił mnie i dał mi żółtą kartkę gdy broniłem swojego koloru skóry - napisał Marega na Instagramie.