Roman Kołtoń rozstaje się z Polsatem! Chce skupić się na "projekcie życia"

Dziennikarz, Roman Kołtoń, poinformował na swoim kanale na Youtubie "Prawda Futbolu", że rozstaje się z Polsatem. Istnieje jeszcze możliwość, że będzie współpracował z nadawcą na innych zasadach niż dotychczas.

W czwartek wieczorem Roman Kołtoń na swoim kanale na Youtube "Prawda Futbolu" powiedział, że odchodzi z telewizji Polsat po niemal 20 latach pracy. Znany dziennikarz rozstaje się ze swoim dotychczasowym pracodawcą za porozumieniem stron.

Zobacz wideo Mateusz Borek: Tak powinna grać reprezentacja Polski

Roman Kołtoń wyjaśnił, dlaczego odchodzi z Polsatu

- Obecnie rozmawiam z Polsatem o możliwości współpracy jako dziennikarz niezależny - oznajmił Kołtoń. Dziennikarz zamierza się poświęcić swojemu kanałowi na YT "Prawda Futbolu", który nazwał "projektem swojego życia".

Kołtoń pracował w Polsacie od połowy 2000 roku. Obsługiwał m.in. mundiale w 2002 i 2006 roku oraz EURO 2008 i 2016. W latach 2003-2007 pełnił funkcję redaktora naczelnego w "Przeglądzie Sportowym". Dodatkowo w latach 2013-2018 był wicenaczelnym serwisu Polsatsport.pl.

Decyzja Kołtonia związana jest ze zmianą polityki Polsatu w sprawie prowadzenia przez jego dziennikarzy swoich projektów internetowych. Wcześniej ze stacją rozstał się się Tomasz Smokowski. Nie jest znana również przyszłość Mateusza Borka, który obecnie jest w Tajlandii i skupia się na planowaniu kolejnych podróży po Azji. Spraw związanych z pracą nie chce komentować. - Nie wypowiadam się na ten temat. Mam ważny kontrakt z Polsatem – przekazał.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: