Fatalna seria klubu Mateusza Klicha. Jeszcze niedawno był liderem ligi

Leeds United zremisowało na wyjeździe z Brentford 1:1 w 32. kolejce angielskiej Championship. 90 minut w zespole Marcelo Bielsy rozegrał Mateusz Klich. Niedawny lider ligi pozostaje z raptem dwoma zwycięstwami w ostatnich 11 meczach ligowych.

Ciekawy mecz w Londynie dużo lepiej zaczął się dla Brentford. Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie po strzale Mohameda Saida Benrahmy. 13 minut później było już jednak 1:1. Dobre zagranie Bena White'a wykorzystał Liam Cooper.

90 minut w Leeds United rozegrał reprezentant Polski, Mateusz Klich. Dla środkowego pomocnika był to już 34. występ w tym sezonie. Klich strzelił w nich cztery gole i zaliczył jedną asystę. W Brentford na ławce rezerwowych całe spotkanie przesiedział były piłkarz Piasta Gliwice, Joel Valencia. Ekwadorczyk na razie nie radzi sobie w Championship. W lidze rozegrał tylko 11 meczów, w których zaliczył raptem 200 minut.

Leeds United znów nie wygrało

Remis przedłużył bardzo złą serię Leeds United. Zespół, który jeszcze niedawno był faworytem do awansu do Premier League, nie wygrał trzeciego meczu z rzędu. Drużyna prowadzona przez Marcelo Bielsę odniosła tylko dwa zwycięstwa w ostatnich 11 ligowych spotkaniach.

Po 32 kolejkach Leeds United zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do West Bromwich Albion, które w środę zagra na wyjeździe z Reading. Zespół Bielsy ma tylko punkt przewagi nad Fulham i jeśli londyńczycy wygrają w środę z Millwall, to przeskoczą Leeds w tabeli. Brentford jest na czwartym miejscu z punktem mniej od Fulham i dwoma mniej od Leeds.