Biznesmen chce nazwać stadion im. Lenina i stworzyć komunistyczne imperium

Szwedzki klub Varberg BoIS może mieć nową nazwę swojego stadionu. Lokalny biznesmen chce zaiwestować w obiekt i nadać mu nazwę imienia Włodzimierza Lenina.

Varberg BoIS awansował niedawno do szwedzkiej ekstraklasy i przed nowym sezonem musi zmodernizować swój stadion. Obiekt zbudowany w 1925 roku mieści tylko 4500 widzów i potrzebuje zmian. Władze miasta szukają inwestora, który kupi prawa do nazwy stadionu Paskbergsvallen i w zamian wyłoży środki na remont. 

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Zobacz wideo

Stadion imienia Lenina w Szwecji?

Pierwszą ofertę wysłał do klubu lokalny biznesmen Lasse Diding. Zaproponował 600 tys. koron za rok oraz nazwę imienia Lenina. W rozmowie z gazetą "Hallands Nyheter" wyjaśnił, że jest wiernym komunistą. Jego propozycja ma jednak nie tylko ideologiczne podłoże. - Mecze na stadionie imienia Lenina z powodu jego nazwy będą opisywane przez media całego świata. To będzie gigantyczna reklama dla klubu i miasta - przekonuje. Szwedzki dziennik "Aftonbladet" dodał, że "Diding w ten sposób chce stworzyć swoje komunistyczne imperium stadionowe".

Więcej o: