Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Biznesmen chce nazwać stadion im. Lenina i stworzyć komunistyczne imperium

Szwedzki klub Varberg BoIS może mieć nową nazwę swojego stadionu. Lokalny biznesmen chce zaiwestować w obiekt i nadać mu nazwę imienia Włodzimierza Lenina.

Varberg BoIS awansował niedawno do szwedzkiej ekstraklasy i przed nowym sezonem musi zmodernizować swój stadion. Obiekt zbudowany w 1925 roku mieści tylko 4500 widzów i potrzebuje zmian. Władze miasta szukają inwestora, który kupi prawa do nazwy stadionu Paskbergsvallen i w zamian wyłoży środki na remont. 

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Zobacz wideo

Stadion imienia Lenina w Szwecji?

Pierwszą ofertę wysłał do klubu lokalny biznesmen Lasse Diding. Zaproponował 600 tys. koron za rok oraz nazwę imienia Lenina. W rozmowie z gazetą "Hallands Nyheter" wyjaśnił, że jest wiernym komunistą. Jego propozycja ma jednak nie tylko ideologiczne podłoże. - Mecze na stadionie imienia Lenina z powodu jego nazwy będą opisywane przez media całego świata. To będzie gigantyczna reklama dla klubu i miasta - przekonuje. Szwedzki dziennik "Aftonbladet" dodał, że "Diding w ten sposób chce stworzyć swoje komunistyczne imperium stadionowe".

Więcej o:
Komentarze (49)
Biznesmen chce nazwać stadion im. Lenina i stworzyć komunistyczne imperium
Zaloguj się
 • kajman6

  Oceniono 10 razy 6

  Żaden wielki biznesmen.Raczej wielki oryginał.
  Gwarantuję, że dwójka bydlaków co to " chcieli ukraść księżyc" stanowiła / stanowi/ większe zagrożenie dla demokracji aniżeli " hippis" ze szwedzkiego zadupia.

 • gunston

  Oceniono 8 razy 6

  No proszę, a w Polsce dopiero co ludzie pozbyli się tych wszystkich pomników Lenina, które nam poprzednia władza ludowa zafundowała. Ale aby rzeźbiarze mieli z czego żyć to obecna władza ludowa stawia nowe i też jak poprzednio wbrew woli mieszkańców. Bo władza wie lepiej. Pewnie w przyszłości nowe pomniki czeka je ten sam los co te z Leninem. Władza i pomniki - niewiele się pod tym względem zmieniło.

 • bodzislawiaks

  Oceniono 5 razy 3

  Lenin to wielki bohater, jeszcze w latach 80 miałem mnóstwo książek z ilustracją Lenina z dziećmi. Czuły miły człowiek tak go zamiętam.

 • pedro.666

  Oceniono 11 razy 3

  Gdyby zaproponował stadion imienia innego masowego mordercy, Hitlera, komentarze by były nieco ostrzejsze, prawda? A to wszak Lenin wydawał swoim dowódcom rozkazy typu "zabij około 200 tysięcy osób w guberni tambolskiej, żeby zlikwidować bunt chłopów. I nie przejmuj się - winny, czy niewinny - ma być terror, mają się przerazić".
  Świat jest popieprzony jednak...

 • soldadura104

  Oceniono 1 raz 1

  Moze huta w Krakowie po zamknieciu powróci do nazwy im Lenina.

 • krzy-czy

  Oceniono 7 razy 1

  wolno mu. nie?

 • ukos

  Oceniono 4 razy 0

  Pierdyknięty kretyn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX