Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Legii Warszawa blisko Widzewa Łódź

Były skrzydłowy Legii Warszawa - Henrik Ojamaa - jest bliski podpisania kontraktu z Widzewem Łódź - poinformował "Przegląd Sportowy".

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Widzew Łódź zimą poszukiwał m.in. skrzydłowego. Drugoligowiec rozmawiał m.in. z Mateuszem Makiem oraz Sławomirem Peszką, jednak z oboma zawodnikami klub nie doszedł do porozumienia. Zdaniem dziennika teraz wybór padł na Henrika Ojamę, który jest blisko podpisania kontraktu z Widzewem.

Zobacz wideo

Ojamaa z Miedzi do Widzewa

Ostatnie półtora roku Estończyk spędził w pierwszoligowej Miedzi Legnica. Jesienią skrzydłowy rozegrał łącznie 22 mecze, w których strzelił trzy gole. Ojamaa ma za sobą m.in. grę w Legii Warszawa. Zawodnik trafił do stolicy na sezon 2013/14 i spędził w klubie 1,5 roku. W tym czasie zdobył z nim mistrzostwo Polski.

Po 20 kolejkach II ligi Widzew prowadzi w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Zespół Marcina Kaczmarka ma punkt przewagi nad Górnikiem Łęczna i trzy "oczka" więcej od GKS-u Katowice. Pierwszy mecz w tym roku Widzew zagra 1 marca, kiedy podejmie Olimpię Elbląg. Wcześniej łodzianie udadzą się na obóz do Turcji.