Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata mogą przebić Euro 2020. Infantino: Szanuję wolę kibiców

FIFA chce przebić Euro 2020, które zostanie rozegrane w 12 miastach europejskich. Szef FIFA Gianni Infantino zdradził, że mistrzostwa świata 2030 mogą zostać rozegrane na kilku kontynentach!
Zobacz wideo

Wielka Brytania marzyła o organizacji mistrzostw świata w 2030 roku, ale "The Telegraph" informuje jednak, że może się to nie udać. Prezydent FIFA Gianni Intantino ma bowiem plan na organizacje największej imprezy w historii piłki nożnej. 

Mistrzostwa świata na kilku kontynentach?

FIFA będzie wówczas obchodzić setną rocznicę mistrzostw świata, bo te zostały zainaugurowane w 1930 roku. FIFA planuje jednak radykalne zmiany dotyczące struktury mistrzostw. Już w 2026 roku imprezę zorganizują Meksyk i Stany Zjednoczone, które podzielą między sobą obowiązki gospodarza, ale kolejna impreza może wiązać się z podróżami na jeszcze większe odległości. 

- Szanuję wolę ludu. Jeśli wolą kibiców będzie zmiana, bycie bardziej otwartym na mundial w różnych częściach świata w tym samym czasie, to może powinniśmy coś takiego zrobić. Wciąż mamy jednak czas. Decyzja co do mundialu w 2030 roku zostanie podjęta w 2024 roku. Ja jako prezes FIFA cieszę się jeśli mam więcej oferentów - podkreśla prezes FIFA. 

"The Telegraph" donosi również, że FA ma poparcie rządu Wielkiej Brytanii, aby rozpocząć przetarg na turniej 2030. Nie wiadomo jednak, czy FIFA będzie chciała takiego rozwiązania, czy może będzie forsować swoje. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Mistrzostwa świata mogą przebić Euro 2020. Infantino: Szanuję wolę kibiców
Zaloguj się
 • habib78

  Oceniono 5 razy 5

  W końcu brać w łapę od organizatorów tylko z jednego kraju, to spore ograniczenie.

 • scierplaminoga

  Oceniono 3 razy 3

  Oni już nie wiedzą skąd brać kolejny hajs. Niedługo nikt tego nie będzie chciał oglądać.

 • gonzor

  Oceniono 3 razy 3

  taki to wkład w zmniejszenie CO2

 • jakubjag

  Oceniono 1 raz 1

  To ciekawe bo UEFA jak doszło do organizacji Euro 2020 to sama przyznała, że ten format ma więcej wad niż zalet i że więcej tego nie zrobią.
  BTW. MŚ 2026 będą organizowane przez 3 państwa: USA, Meksyk i Kanadę także stażyści za 5 zł z gazeta.pl znów się nie popisali.
  A MŚ 2030 powinny być w Ameryce Południowej (tak jak pierwszy turniej), ale skoro Ameryka Północna ma MŚ w 2026 roku to raczej nie ma na to szans.
  Ja bym w takim razie zrobił MŚ w 2030 roku w Australii i Nowej Zelandii (chcieli organizować MŚ w 2022 roku ale "przegrali" z Arabami). Byłyby to pierwsze MŚ w historii w Oceanii.

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 1 raz 1

  To już lepiej dać Urugwajowi organizację tych mistrzostw, jako jubileusz 100-lecia turnieju, który również po raz pierwszy został rozegrany w tym kraju.

 • toreon

  Oceniono 3 razy 1

  W 2026 to chyba jeszcze Kanada jest wśród organizatorów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX