Red Bull chce przejąć kolejny klub. Kibice są wściekli: Wolimy zbankrutować

Red Bull chce przejąć Broendby IF i mieć swój klub w kolejnym kraju. Kibice 10-krotnego mistrza Danii prostestują: wolimy zbankrutować. Red Bull oznacza wszystko, czego nienawidzimy - piszą w oświadczeniu.

Red Bull ma już piłkarskie kluby w pięciu krajach. Najważniejszym zespołem jest niemiecki RB Lipsk (lider Bundesligi grający w Lidze Mistrzów), a bardzo ważny jest również RB Salzburg (mistrz Austrii). Oprócz tego firma ma swoje kluby w takich krajach jak Ghana (Red Bull Ghana), USA (New York Red Bulls) czy Brazylia (RB Brazylia). Teraz do tej listy może dołączyć kolejny klub, tym razem z Danii.

RB Lipsk robi furorę w Niemczech [WIDEO]

Zobacz wideo

Austriacki koncern jest zainteresowany kupnem Brondby IF, 10-krotnego mistrza Danii i 7-krotnego zdobywcy krajowego pucharu. - Red Bull oznacza wszystko, czego nienawidzimy. Jeśli Red Bull zaangażuje się w Broendby IF, nie będziemy mogli dalej identyfikować się z klubem - protestują fani w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na łamach "Copenhagen Post".

- W Salzburgu i Lipsku możemy zobaczyć, jak Austriacy przekształcili kluby piłkarskie w czysty biznes. Zmienili logo, barwy, nazwy stadionów - wszystko! Nigdy nie pozwolimy, aby to samo stało się z naszym klubem. Wolimy zbankrutować - zapowiedzieli wściekli kibice.

Broendby IF zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze duńskiej. Do liderującego FC Midtjylland traci aż 18 punktów. Piłkarzem Broendby był ostatnio Kamil Wilczek, ale w zimowym oknie transferowym polski napastnik przeszedł do tureckiego Goeztepe SK.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA